Na co zwrócić uwagę przy zakupie idealnej koszuli do garnituru dla mężczyzny?

Szafa dobrze ubranego mężczyzny rządzi się pewnymi prawami. I choć panowie coraz śmielej poczynają sobie w świecie mody, niektóre sytuacje wprawiają ich w niemałe zakłopotanie . Konsternacja dopada ich zwłaszcza w przypadku kupna koszul. Mężczyzna spogląda zmieszany na sklepowe półki i nie ma pojęcia na czym powinien się skupić. Po krótkim czasie nieco zdenerwowany wybiera cokolwiek i wychodzi z upolowaną zdobyczą, szczęśliwy, że ma to za sobą. Na co więc zwrócić uwagę w trakcie zakupów by ustrzec się owych sytuacji?

Moda męska

Autor: Global Panorama
Źródło: http://www.flickr.com
Najważniejsze: na przyjrzyjmy się tkaninie. Jeśli jest to bawełna, to idealnie. Bawełniane koszule są niesamowicie uniwersalne, skóra może w nich swobodnie oddychać, a do tego zapewniają komfort noszenia. Po drugie dopasowanie, albowiem aby koszula nadawała charakteru mężczyźnie trzeba ją dobrze dopasować do potencjalnego właściciela. Szczupli panowie mogą pozwolić sobie na koszule slim fit, -> zobacz więcej, tzw. taliowane, natomiast panowie o tęższej budowie ciała muszą zwracać uwagę, by koszula nie była zbyt szeroka – za duży kołnierzyk źle wpłynie na wygląd krawata. Mankiety zapinane na guziki możemy, lecz nie musimy łączyć z krawatem tudzież muchą. Zaś koszula na spinki jest bardziej elegancka, toteż wymaga założenia wymienionych dodatków.

Koszule męskie

Autor: Robert Sheie
Źródło: http://www.flickr.com

Kolor to problem, który stwarza chyba najwięcej problemów. Przede wszystkim należy mieć w swojej szafie białą koszulę, z racji tego, iż pasuje w zasadzie do wszystkiego. Jeśli nie wiemy, która koszulę założyć, biała będzie strzałem w dziesiątkę. Uniwersalnym kolorem jest również jasny niebieski. Świetnie komponuje się w sytuacjach oficjalnych jak i codziennych.Nie zapominajmy by, koszule z krótkim rękawem pozostawić na nieformalne okazje i pod żadnym pozorem nie zakładać do nich marynarki.Zalecanym dodatkiem do koszuli wizytowej jest krawat, który zwykle stanowi akcent podkreślający charakter mężczyzny. Jest dodatkiem ponadczasowym nieuwzględniającym w zasadzie różne trendy i zmiany w świecie mody. To logiczne, nowy sezon niesie ze sobą zmiany lecz moda często do nas wraca. Dobre jest dlatego zaopatrzyć się w parę dobrych jakościowo krawatów, gdyż będzie to zakup na długie lata. Dobra rada, krawat powinien być koniecznie o ton ciemniejszy od koszuli.