Na czym polega operacja modyfikacji warg sromowych? Co to jest labioplastyka, kiedy się ją stosuje?

Bardzo silnie rozwijającą się gałęzią ginekologii plastycznej jest labioplastyka. Polega ona na zmianie kształtu jak i wielkości warg sromowych. W wielu sytuacjach, takich jak przerost czy niesymetryczna budowa, sporo pacjentek ma problem na przykład z życiem seksualnym czy zachowaniem higieny osobistej. Często także powodów estetycznych odgrywa tu dużą rolę, w związku z tym ten zabieg wykonuje się, żeby zmienić rozmiary tej części ciała.

para

Autor: withbeautiful
Źródło: http://www.flickr.com
Operacja plastyczna okolic intymnych u pań to nie jest żaden wymysł, choć jeszcze jakiś czas temu panowała taka opinia. Nieregularne lub za duże wargi sromowe wywołują dyskomfort, ale też ból, poczucie wstydu, wpływają też na małą pewność siebie w kontaktach seksualnych. Obecnie istnieje możliwość wykonania plastyki warg sromowych w mniejszym i większym stopniu. Jeśli chodzi o niewielkie zmiany, to podlegają im fałdy błony śluzowej sromu, które są zdeformowane lub o zbyt dużych rozmiarach.

Normalnie ten zabieg labioplastyka polega na usunięciu dużej ilości niepotrzebnej tkanki. Przy większych zmianach zabieg robiony jest na przykład w przypadku atrofii, to tak zwany zanik narządu, chodzi o ostrzykiwanie warg sromowych botoksem. Istnieją dwie techniki zrobienia tego zabiegu. Jedną opisuje się jako metoda Trim. Jest najłatwiejsza w wykonaniu, to powoduje, iż stosowana jest przez bardzo wielu lekarzy, którzy kształcą się w labioplastyce. Spora popularność wspomnianej metody ma związek także z faktem, że dużo pań oczekuje sporego zmniejszenia wielkości warg sromowych mniejszych albo pozbycia się ciemniejszych brzegów. Metoda ta polega właśnie na skróceniu oraz wyrównaniu brzegów do oczekiwanego poziomu.

Drugim sposobem jest metoda Wedge. Za tym pojęciem stoi klinowa resekcja warg, z dużą ilością modyfikacji. Pozostawia ona naturalny brzeg i pierwotne ubarwienie.http://cpsens.pl/ (klikaj)Ta metoda jest czasem określana jako “technika V”, a to dlatego, iż długość i rozmiar warg sromowych mniejszych modyfikowana jest poprzez wycięcie “klina” dokładnie w kształcie tej litery. Najważniejszą zaletą tej metody jest brak widocznych blizn jak i eliminacja ryzyka nadmiernej wrażliwości w okresie gojenia się rany.

Te interesujące treści mają swą kontynuację. Pragniesz się z nią zapoznać? Więc idź do strony kinesiotaping krakow i tam ciesz się nowymi wątkami.

Dodatkowo, dzięki tej technice można zmniejszyć wielkość warg bez pozbywania się ich pierwotnych brzegów. Dzięki temu wciąż mają one ten naturalny wygląd (labioplastyka ceny).