Nabywamy kosmetyki – sklepy stacjonarne lub www?

Produkty kosmetyczne to dla wielu osób produkty pierwszej potrzeby. Nabywamy je dosyć nierzadko, bowiem szeregu produktów kosmetycznych używamy nawet kilka razy dziennie. Winniśmy się zatem zastanowić, co uczynić, żeby nabywać kosmetyki możliwie najtaniej. Czy atrakcyjniejsze będą sklepy tradycyjne, do których wszyscy się przyzwyczailiśmy, czy może rozsądniej jest dziś dokonywać zakupów w sieci?

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak postawione zapytanie, gdyż bywa różnie. Jeżeli potrzebne nam produkty określonej marki albo na przykład krem z filtrem, którego używamy od lat, koniecznie zweryfikujmy oferty w paru dobrych sklepach i na tej podstawie wybierzmy najlepsze dla siebie rozwiązanie – polecam te bibułki matujące. Zwykle niższe ceny oferują sklepy internetowe, jednak nie jest to regułą. Zdarza się, że sklepy tradycyjne posiadają promocje bądź akcje wyprzedażowe, dzięki którym w naszym portfelu może pozostać całkiem niemało pieniędzy. Z internetowymi zakupami związany jest również dodatkowy koszt – koszt przesyłki. Może się zatem okazać, iż interesujący nas produkt kosmetyczny w Internecie będzie dużo droższy aniżeli w sprzedaży stacjonarnej.

krem-obrazek

Autor: sunshinecity
Źródło: http://www.flickr.com

Czy naprawdę nie powinniśmy nabywać produktów kosmetycznych w sieci? Każdy przypadek należy analizować osobno, gdyż nie za każdym razem jest to rozsądne rozwiązanie. Najbardziej korzystne mogą być zakupy kosmetyków w większej ilości.

Jeżeli kupimy nie tylko krem, lecz również bibułki matujące, balsam i kilka podobnych produktów, być może oszczędności zjedzą koszy przesyłki. Może również być tak, że duże zamówienie zwolni nas z tej opłaty i przez to w naszym portfelu zostanie wiele gotówki. Kupując w Internecie znacznie łatwiej również porównywać ceny poszczególnych produktów, toteż bez żadnych trudności odszukamy najlepsze promocje jak i atrakcyjne okazje cenowe – kremy z filtrem. Co więcej, sklepy www proponują także nierzadko bony lub duże rabaty w przypadku pierwszych zakupów albo zapisania się na newsletter. Winniśmy z takich możliwości skorzystać.