Nadchodzi sezon komunijny

stół

Źródło: Courtyard by Marriott Warsaw Airport

Zbliża się czas, kiedy maluchy przystąpią do bardzo ważnego sakramentu. Komunia, ponieważ o niej jest ten tekst, to swego rodzaju zjednoczenie malucha z Bogiem.

Już teraz kliknij ten odsyłacz i zweryfikuj info u źródła (https://pl-pl.facebook.com/13tattoopl), żeby mieć absolutną gwarancję, że wszystkie informacje uzyskiwane na takiej witrynie są wiarygodne.

Przed tym wielkim wydarzeniem religijnym dzieci chadzają na lekcje, aby dokładnie poznać sedno tego sakramentu. Ty też, jako rodzic, musisz się skrupulatnie przygotować.

Pomyśl, czy pragniesz urządzić maluchowi imprezę po komunijną. Możesz sprosić członków najbliższej rodziny, by spożyć razem kolację.

Zobacz bez wahania ten udostępniony (http://bootky.pl/buty-demonia) artykuł. Opisuje on podobną problematykę, zatem z pewnością też będzie dla Ciebie ciekawy.

Miej na uwadze jednakże, że to dziecko ma być w sercu uwagi tego dnia – w końcu to jego I komunia. Nie zapominaj również, że opiekunowie muszą dawać dobry przykład, więc nie stawiaj na obiadowym stole wódki.

pierwsza komunia święta

Autor: kabeto jamaica
Źródło: http://www.flickr.com

Następną rzeczą, jaką musisz zrobić przed tym doniosłym wydarzeniem, jest zakup ubrania dla młodego człowieka. Suknie komunijne napotkasz w sklepach w rozmaitych krojach i kolorach. Należy jednakże postawić na jakieś minimalistyczne kreacje – wiedz, że Jezus z Nazaretu pochwalał ubogi styl życia. Nie są nieodzowne jakieś przesadzone dodatki, wystarczy prosta, biała sukienka dla dziewczynki. Chłopakowi wybierz schludny garnitur, w jakimkolwiek stonowanym odcieniu.

Generalnie sprawa ubrania zależy od parafii. Niektórzy uczciwi i rozumiejący istotę Pisma Świętego proboszczowie zarządzają, by w ich kościele dzieciaki szły do sakramentu świętego w podobnych, minimalistycznych ubrania. Alby są rzeczywiście niepretensjonalne i prezentują się naprawdę godnie.

Nie zapominaj, że Pierwsza Komunia jest wydarzeniem o charakterze religijnym. Nie należy z tej przyczyny dawać maluchowi drogich upominków. Fundamentalne jest tu przeżywanie duchowe. Jeżeli w prosty sposób zaplanujesz te doniosłe wydarzenie, przekażesz dziecku godny przykład. W obecnych czasach pierwsze komunie zostały podbite przez materializm. Dzieciaki nie rozumieją przesłania tego ceremoniału, czekają tylko na upominki. A rodziciele czynią z sakramentu okazję, by pokazać bogactwo.