Najczęstsze problemy z goleniem wynikają z niewiedzy. Dowiedz się, w jaki sposób możesz zadbać swą skórę.

Pierwszy zarost jest wielkim doświadczeniem dla każdego chłopca. To rodzaj inicjacji. Młodzieniec zostaje mężczyzną. Ale niejednokrotnie dzieje się tak, iż po jakimś czasie okazuje się, iż golenie, może powodować sporo problemów. Odkryj, jak im zapobiec.

Pierwsza sprawa – podrażnienia

mężczyzna podczas golenia

Autor: Christina zur Nedden
Źródło: http://www.flickr.com

Jednym z podstawowych kłopotów każdego mężczyzny są podrażnienia skóry.
W dzisiejszych czasach, by zgolić zarost, mężczyźni najczęściej posługują się golarkami elektrycznymi lub maszynkami, które posiadają wymienne ostrza. Są również maszynki jednorazowe, które idealnie sprawdzają się w trakcie wakacji. Każdy mężczyzna ma inny rodzaj zarostu. Jedni mają lekki zarost, inni na odwrót, muszą golić się częściej, ze względu na gęsty zarost (więcej o dr harris na stronie). Oczywiste jest to, iż słaby zarost, można zgolić najprostszą maszynką. Kłopot pojawia się,kiedy mamy mocny zarost i nasz włos jest twardy. Wtedy należy posłużyć się lepszym sprzętem. Dodatkowo przed przystąpieniem do golenia twardego zarostu, musimy dokładnie zmiękczyć włos. W tym celu, możemy użyć mydła, pianki lub kremu do golenia. Czasami kosmetyki, których używamy do golenia, powodują niepożądane podrażnienia albo uczulenie. Powód? Twoja skóra może źle tolerować konkretny kosmetyk. Z tego powodu tak szalenie ważne jest testowanie rozmaitych preparatów. Jeśli jednak, pomimo stosowania różnych kosmetyków, wspomniane dolegliwości nie miną, trzeba koniecznie zarejestrować się do dermatologa. Polecamy truefitt&hill


Zapalenie mieszków włosowych

Kolejnym kłopotem związanym z goleniem jest zapalenie mieszków włosowych. Ową dolegliwość wywołują bakterie gram-ujemne tudzież gronowce. Zmiany chorobowe są często dostrzegane na policzkach i szyi. Powierzchniowe zmiany nie są groźne i najczęściej szybko mijają. Spory problem pojawia się, gdy mamy do czynienia z zapaleniem całego mieszka włosowego. Wtedy to na naszej twarzy występują krostki, które podchodzą ropą. W takiej sytuacji golenie jest mocno utrudnione. Powinieneś wiedzieć, że krostki, które często są zanieczyszczane brudnymi palcami, mogą przekształcić się nawet w czyraki. Z tego powodu nie możesz ich wyciskać. Trzeba je jedynie przemywać płynem odkażającym. Dobre jest w tej sytuacji, przerwanie golenia, choćby na kilka dni. Nasza skóra powinna wtedy odpocząć.

Czy zapalenie mieszków włosowych pozostawia blizny? Nie powinieneś się martwić. Zapalenie mieszków włosowych nie powinno zostawiać śladu w postaci blizn. Ale w chwili, gdy gojenie się przedłuża trzeba odwiedzić lekarza. Całkiem możliwe jest, że przepisze nam antybiotyk. Dlaczego tak istotna jest wizyta lekarska? Z tego względu, że przewlekłe zapalenie mieszków włosowych jest już poważną chorobą, podczas której tworzą się duże, twarde plamy, które po zakończonym leczeniu pozostawiają nieestetyczny ślad w postaci blizn na twarzy to duża sztuka. Pamiętaj, kiedy nabierzesz w nim wprawy, każde spotkanie z golarką będzie proste i przyjemne.