Nasza narodowa zaradność jest doceniana w świecie. Szkoda, że nasi politycy są tak krótkowzroczni i nie widzą, jak duży potencjał tkwi w naszych firmach

Polski przedsiębiorca to prawdziwy fachowiec od radzenia sobie w trudnych warunkach. Ma do zapłacenia multum podatków, musi się obawiać ciągłych kontroli, niezbyt korzystne przepisy i inne ograniczenia, a mimo to jakoś sobie radzi.

Kobieta z różową torebką

Autor: zenjazzygeek
Źródło: http://www.flickr.com

Ktoś powie, iż odpowiednio kombinuje, co faktycznie będzie wielkim nadużyciem, ponieważ będzie tu pasować określenie – iż jest przedsiębiorczy. Jak to bowiem jest, iż w kraju, w którym prowadzenie firmy jest dość uciążliwe tak dużo Polaków ma własne firmy, a sektor usług wręcz napędza gospodarkę?

Nawet w pewnym francuskim dzienniku jakiś dziennikarz się nad tym zastanawiał, ale nie znalazł odpowiedzi. Nie tylko, że wielu ludzi emigruje, że musieliśmy się mierzyć z tragedią dwóch wojen światowych, a wcześniejsze wydarzenia (na przykład zabory i nieudane powstania) były uzupełnieniem trudnej historii, że właściwie do początku lat 90. nie było u nas wolnego handlu, że… W tym miejscu więcej: damskie listonoszki.

Kobieta z parasolem

Autor: Sascha Kohlmann
Źródło: http://www.flickr.com

Można by długo wymieniać, ale tego typu fakt nie zostawia żadnych wątpliwości. To prawdopodobnie nasza genetyczna umiejętność radzenia sobie z ciężkimi problemami, iż chociaż nie jest różowo, to sobie radzimy. Nasi przodkowe też mieli ciężko, więc tę zdolność do wytrwania wyssaliśmy chyba z mlekiem matki. Ktoś może powiedzieć, iż przecież nie jest u nas tak wcale negatywnie, że w takiej Hiszpanii czy Grecji jest o wiele trudniej, z tym że, to są zupełnie inne kraje i wydaje się, że jest tam również odmienne podejście do wielu spraw, również w zakresie prowadzenia własnej firmy. U nas natomiast średnie i małe firmy >> więcej na stronie http://www.angelka.pl/ to każda branża, od hurtowni torebek, w której jesteśmy w stanie kupić przykładowo torebki ze skóry naturalnej, po inne odzieżowe firmy. Skontroluj to: czytaj.

To firmy obecne na każdym froncie, podatkowe, prawne czy finansowe. To przedsiębiorstwa, jakie odpowiadają na sytuację na rynku, przykładowo firmy, jakie powstały, aby pozyskiwać pieniądze z funduszy europejskich. To wreszcie drobne przedsiębiorstwa, lokalne firmy czy jednoosobowe działalności gospodarcze. Wszędzie odnajdziemy naszych zaradnych rodaków. Dodatkowo, Ci, którzy emigrują też dają sobie radę, świadczą o tym przedsiębiorstwa otwierane w Anglii i w Niemczech.