Niejedna kobieta chce długo prezentować się cudownie i młodo – wobec tego stosujemy przeróżne mikstury, które powinny nam w tym dopomóc

W łazience niejednej przedstawicielki płci pięknej powinno być mini SPA. Oczywiste wydaje się to, że w szafce mamy preparaty do makijażu oraz różnego rodzaju maseczki.

peeling solny
Ale czy wiemy o tym, że by całościowo troszczyć się o cerę, na początku musimy ją złuszczyć.
dieta

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

Złuszczanie (z ang. peeling) zrogowaciałego naskórka to najważniejsza kwestia przy niejednym zabiegu SPA. Nie ważne czy wykonujemy go w salonie czy u siebie. Aby skóra była w stanie z wdzięcznością wchłonąć wzbogacające witaminy, które przykładowo mamy przygotowane w serum lub balsamie, najpierw powinnyśmy usunąć z jej powierzchni martwy naskórek. Głęboko oczyszczona cera jest świeższa, bardziej promienna i prezentuje się młodzieńczo. Dzięki peelingowi pozbywamy też przebarwień oraz niwelujemy groźbę występowania zaskórników. Peeling solny pobudza także krążenie krwi, dlatego nasza cera wygląda po nim kwitnąco oraz promienniej.
Peeling solny jest hitem ostatnich lat.

W dzisiejszych czasach dostęp do aktualnych danych jest bardzo istotny, więc przeczytaj wpis z www, gdyż traktuje on o zbliżonej kwestii.

Nie tylko oczyszcza naszą cerę, ale ma także właściwości przeciwzapalne i odkażające. Warto stosować go na całe ciała. Musimy zacząć od stóp i podążać w górę. Kolistymi ruchami wmasowujemy drobinki w naszą skórę. Na koniec spłukujemy całość ciepłą wodą, ale bez stosowania mydła. Jeśli przykładowo zastosujemy peeling solny po depilacji, uniemożliwi to wrastanie włosków pod powierzchnię, co wywołuje bolesne stany zapalne.

Peeling solny trzeba robić minimum raz w tygodniu. Już po krótkim czasie zobaczymy dużą różnicę. Wszyscy będą wychwalać nasz młody wygląd.