Niemiły problem – odcisk na nodze. Jak sobie z nim radzić? Jakie mamy możliwości? Czy mamy szansę sobie z tym poradzić osobiście?

Podstawową przyczyną powstawania odcisków jest nieodpowiednio dopasowane buty. Kobiety niezwykle często nabywają buty, które przykładowo są o numer za małe. Dzieje się tak,bo konkretna para obuwia doskonale nam się będzie podobać i nie widzimy odmiennej możliwości niż ich kupienie – nie zwracając uwagi na rozmiar.

na kozetce u podologa

Autor: Natasia Causse
Źródło: http://www.flickr.com
Co więcej często dobieramy buty, które potrzebuje nienaturalny układ naszej stopy, tj. obcasy. Na skutek noszenia tego rodzaju obuwia zmienia się sposób nacisku na stopę generowany podczas naszej podróży. W tym przypadku obciążona zostaje jej przednia część, w obrębie której może dojść do powstania odcisku. Mnóstwo z nas nie godzi się na zmianę butów na te o płaskiej podeszwie i w związku z tym nieprzyjemne odciski zlokalizowane na powierzchni stopy nie znikają.

W tym wypadku możemy się udać się do podologa – eksperta od stóp, który zna się na ich pielęgnacji oraz będzie umiał rozróżnić rozmaite dolegliwości, które dotykają tę partię naszego ciała. Podczas takiej wizyty podolog gliwice podolog wykonuje tzw. pedicure leczniczy dzięki któremu odcisk ma szansę zostać całkowicie usunięty bez szkody dla naszego zdrowia – zajrzyj i przeczytaj. Kolejną metodą jest usuwanie odcisków w domu, na własną rękę. W tym celu niezbędne jest zmiękczanie stwardniałej skóry stóp tak, żeby odcisk stał się miękki i prosty do zlikwidowania. Do określonej miski daj trochę soli do stóp, a potem wlej do niej odrobinę ciepłej wody – tak żebyś mogła w niej całkiem zanurzyć stopy. Po upływie dwudziestu minut starannie osusz stopy przy pomocy ręcznika.

Jeśli odcisk jest niezbyt duży i płytko umiejscowiony – starczy, że zastosujesz ostrą tarkę do stóp. Modzel natychmiastbędzie znikał z powierzchni twojej stopy. Jeśli jednak jest on zupełnie duży i całkiem głęboko zlokalizowany – niezbędne będą specjalne cążki do usuwania odcisków.

Jeżeli bardzo ekscytuje Cię analizowana w tym artykule sprawa, dodatkowo koniecznie zobacz tekst w serwisie (http://www.awodent.pulawy.pl/ortodoncja/) opisującym zbliżone tematy.

Znajdziesz je w prawie wszystkich drogeriach.

Odcisk należy usuwać niezwykle uważnie, tak żeby nie uszkodzić zdrowej tkanki. Po zabiegu koniecznie unikaj noszenia niekomfortowego obuwia. Taki nieskomplikowany zabieg naprawdę może przynieść rezultaty, ale czy tak się stanie jest zależne od stopnia zaawansowania danej zmiany na stopach.