Nowe podejście w trosce o urodę wśród pań i panów

Uroda jest dla wielu osób bardzo istotną sprawą. Pragniemy się wyglądać ponętnie i to samo doceniamy u innych. W ostatniej dekadzie niezwykle sporo zmieniło się w tej kwestii, nie tylko kobiety troszczą o swoją urodę, zaczęło to dotyczyć także płci brzydszej. Najlepiej sytuowani panowie, jak i tacy, którzy chcą sprawiać wrażenie, że dobrze im się wiedzie. U kosmetologów znajdują się oferty zabiegów przeznaczone głównie dla mężczyzn. Powstają nowego typu zakłady fryzjerskie, specjalizujące się w formowaniu fryzur z lat czterdziestych, na które jest teraz moda, pielęgnacja włosów jest dla mężczyzn teraz bardzo ważna. A salony tatuażu są popularne jak jeszcze nigdy do tej pory.

U kosmetologaJeszcze kilka lat temu, trzeba było ze świecą poszukiwać mężczyzn w gabinetach odnowy biologicznej, obleganych przez kobiety. Obecnie, bardzo często są oni tam widziani. Powstała nowa moda na wypielęgnowanych panów, poddają się oni zabiegom odmładzającym różnego typu. Manicure czy pedicure już nie są zarezerwowane tylko dla kobiet. Panowie lubują się także w każdego typu maseczkach upiększających cerę o działaniu nawilżającym, oczyszczającym czy przeciwzmarszczkowym – wszystko w zależności od wieku i rodzaju cery klienta. Taka moda na zachodzie jest już czymś normalnym, w Polsce ludzie stopniowo oswajają się z widokiem zadbanego mężczyzny.

Studio tatuażu

tatuaż napis

Źródło: pixabay.com

Sytuacja zmieniła się również w branży tatuaży, które jeszcze do niedawna myliły się ludziom z malunkami kryminalistów. Kiedyś były one symbolem ludzi ekscentrycznych, buntowników, dzisiaj praktycznie każdy planuje zrobić na jakiś. Panie coraz częściej pokrywają nimi swoje ręce, polubiły tatuaże napisy są bardzo popularnym wzorem preferowanym przez nie (oryginalna strona). Mężczyźni są bardziej dzielni, tatuują sobie odkryte miejsca, jak przedramiona, szyję czy dłonie. Większość z nich preferuje malunki kolorowe, coraz więcej artystów specjalizuje się w dziełach robiących wrażenie trójwymiaru. Pracodawcy coraz przyjaźniej patrzą na osoby z tatuażem, nie jest już to temat zakazany, nikomu tez raczej nie przyjdzie na myśl, aby zwolnić kogoś z powodu malunku na ciele.

Fryzjer

pielęgnacja włosów u fryzjera

Autor: Mainstream
Źródło: http://www.flickr.com

Pielęgnacja włosów ostatnio jest dla mężczyzn kwestią priorytetową – -> zobacz szczegóły. Każda persona, mogąca poszczycić się puszystą czupryną, wybiera ciekawe uczesania, formowane w profesjonalnych studiach. Lecz nie tylko włosy głowy się pielęgnuje – panowie znacznie chętniej hodują okazałe brody, które następnie wymagają codziennej pielęgnacji, przycinania, wygładzania, modelowania woskiem. Panie nadal chodzą do fryzjera, jednak powoli wyrównuje się odsetek bywalców obu płci w tym przybytku.

Pielęgnacja włosów, fantazyjne brody, mikro dermabrazja dla panów, tatuaże napisy na skórę nanoszące. Ludzie coraz więcej poświęcają wagi do ciekawego, nierzadko awangardowego wyglądu. Każdy pragnie mieć swój indywidualny image, ulice są znacznie mocniej kolorowe, pełne interesująco wyglądających osób.