Nowe specyfiki do golenia dla facetów – poznaj produkty, które są teraz na topie

Branża kosmetyczna to sektor, jaki jeszcze kilkanaście lat temu był opanowany przez producentów, którzy tworzyli kosmetyki głównie z myślą o kobietach, ponieważ to one od lat uznawane są za te, które ewidentnie najczęściej troszczą się o swoją urodę oraz lubią ją podkreślać.

Na szczęście dla płci brzydszej, pojawiły się środki również dla mężczyzn, które w znacznie szerszym obszarze dają możliwość zatroszczyć się o swój wygląd. Popularne mniemanie o tym, że mężczyzna oczekuje zaledwie szarego mydła oraz kremu do golenia na szczęście pomału odchodzi do historii. Pojawia się coraz więcej kosmetyków poświęconych tylko mężczyznom, jacy chcieliby posiadać coś więcej aniżeli tylko mydło i piankę do golenia w swojej podręcznej kosmetyczce.

pianka do golenia

Autor: The Cookiemonster
Źródło: http://www.flickr.com

Już biorąc bodajże pod uwagę zagadnienie golenia, widać jak niemało się zmieniło. Tradycyjne golenie, o jakim z sentymentem mówią nasi ojcowie, przywołując często okres spędzony w wojsku, polegało na zastosowaniu pędzla do golenia, którym nakładało się piankę na cerę, aby dalej całość golić przy pomocy brzytwy lub maszynki do golenia na żyletki – tradycyjne golenie – sprawdź więcej na jej temat. Obecnie choćby to tradycyjne golenie uległo odmianie, na miejsce zwyczajnych pędzli możemy wybrać na przykład pędzel do golenia silvertip, jaki od tych starych różni się tym, iż zrobiony jest ręcznie z świetnej klasy skręcanego włosia, a równie niejednokrotnie sama rączka jest wykonana z jakiegoś rzadkiego drzewa albo na przykład z rogu bawołu – pędzel do golenia silvertip.

Wielu producentów z branży kosmetycznej zdecydowało się na stworzenie marek jedynie dla mężczyzn. Są to indywidualne linie oraz serie kosmetyczne dedykowane jedynie panom. Co więcej, często można w owej grupie znaleźć takie specyfiki, które zostały dostosowane do różnych grup wiekowych.

Nie wahaj się, tylko poczytaj szczegóły (https://nukleomed.pl/radiosynowektomia/) na ten wątek – informacje będą z pewnością niesamowicie fascynujące, zatem kliknij tutaj i zobacz więcej.

Wobec czego to, czego używamy mając lat dwadzieścia czy trzydzieści, będzie się odróżniało od tego, czego używają nasi ojcowie, starsi od nas o kilkadziesiąt lat. Także często spotyka się grupy kosmetyczne, w skład których wchodzi mnóstwo różnych środków. Toteż pod jedną marką, przykładowo taylor of bond street, otrzymamy żel do mycia twarzy, szampon , żel do pod prysznic, piankę do golenia, mydełko lub krem nawilżający do twarzy.

Jak widzimy, branża kosmetyczna kilkanaście lat temu odkryła kolejną niszę, dzięki czemu możemy bez trudu zaopatrywać się nie jedynie w tradycyjny krem do golenia, pędzel i mydło. Możliwości wyboru jest wiele – na tyle dużo, że czasem może nawet będziemy mieli problem z wyborem czegoś właściwego dla siebie.

Więcej informacji na stronie .