Bez kategorii

Nowoczesna laserowa metoda terapii wad wzroku

Obecna medycyna okulistyczna w większości przypadków opiera się na akcji lasera. Jest to nie tylko najskuteczniejsza metoda, ale także doraźna, dlatego, że właściwie nakierowany laser niweluje zniszczone komórki, które kompletnie znikają. Zabieg jest docelowy i nie powoduje defektów sąsiednich komórek. Laser zapewnia kurację zaćmy, leczenie siatkówki oka, ale również i jaskrę w wstępnym stopniu. Inną mocną stroną zabiegu przy zastosowaniu lasera jest to, że do znieczulenia używane są krople zapuszczane do uszkodzonego oka.

okulista

Autor: US Army Africa
Źródło: http://www.flickr.com
W okulistyce stosuje się kilka typów lasera, które są dobierane do schorzenia i tak leczenie siatkówki oka dzieje się przy pomocy innego lasera niż w przypadku przykładowo jaskry. Różnica tyczy się wielkości fal przykładowo laser argonowy służy do kuracji siatkówki przy cukrzycy i chorobach naczyniowych, w przednim odcinku oka stosowany jest laser jagowy, a przy schorzeniach rogówki laser rodzaju femtosekundowego. Przy wadach narządu wzroku coraz częściej stosowana jest operacja laserowa oczu cena jest uzależniona od typu choroby. Wady wzroku poprawiane laserem to przykładowo krótkowzroczność, hyperopia i astygmatyzm.
Dzięki laserowi prawdopodobne jest zahamowanie straty wzroku wywołanego zmianami występującymi w siatkówce. schorzenia w siatkówce uwidoczniają się w szczególności z powodu postępującego etapu cukrzycy. Jednostka chorobowa na początku sprawia, że niszczone są małe naczynia siatkówki, a to skutkuje pojawianiem się obszarów niewłaściwie dokrwionych.

Intryguje Cię przedstawiony materiał? Jeśli tak, to śmiało wejdź na ten odnośnik – to istotnie użyteczna treść, która jest godna Twojej uwagi.

nieodpowiednie dokrwienie powoduje częstsze krwawienie, a w ciężkich schorzeniach również odwarstwienie siatkówki. Bardzo istotne jest to, by w porę zaobserwować zachodzące w gałce ocznej zmiany, dlatego, że dla przykładu niedotlenienie siatkówki może skutkować nawet wylewem do ciała szklistego.

Wszelkie poważniejsze przemiany w oku są wytyczną do terapii laserem. Jeśli w oku zachodzą mniejsze zmiany to wtedy specjalista może nakazać fotokoagulację ogniskową, której najważniejszym zadaniem jest redukcja uszkodzonych części układu naczyniowego. Jest także fotokoagulacja rozsiana stosowana przy zmianach zaawansowanych. Operacja laserowa oczu cena, leczenie siatkówki oka, korekta wad wzroku są to operacje, które powinny być konsultowane z lekarzem, który potrafi działać laserem- .

http://optegra.com.pl/Zabiegi/Korekcja-Wzroku/Laserowa-Korekcja-Wzroku/Pricing