O czym musimy wiedzieć wybierając odzież wojskową?

Odzież wojskowa ma nie tylko dobrze się prezentować, ale w szczególności spełniać wiele niezwykle istotnych funkcji praktycznych. W głównym stopniu powinna służyć do kamuflażu (ma ochraniać nas przed wzrokiem przeciwnika). Dobór perfekcyjnej odzieży kamuflażowej jest również przedmiotem wielu rozważań dla ludzi, którzy uwielbiają wszelkiego typu gry militarne. Warto zatem dowiedzieć się, jakie kolory i wzory najlepiej posłużą nam do kamuflażu i pozwolą dobrać najlepszą odzież wojskową.

buty wojskowe

Autor: włodi
Źródło: http://www.flickr.com

Najistotniejszym zadaniem w przypadku odzieży wojskowej, jest umożliwienie nam wtopienia się w tło. Najłatwiejszą tego formą jest wykonanie ubrań z materiałów o jednolitej barwie, która będzie odpowiadać palecie kolorów w danej przestrzeni, w jakiej będziemy działać. Najczęściej są to ubrania w odcieniach zielonych, jak również khaki.

Nie wahaj się – w poszukiwaniu ciekawego Cię postu kontynuuj klikanie (http://www.germanoptiker.pl/soczewkikontaktowe/sferyczne/alwaysfocus) w nowe linki. Po pewnym czasie na pewno wyszukasz coś ciekawego.

Używane są przez liczne armie właściwie już od I Wojny Światowej. Niekiedy również zdarzają się komplety mundurowe o szarym odcieniu, granatowym czy nawet czarnym. Są one jednak zwykle wykorzystywane przez policję czy jednostki specjalne, jakie nie muszą wykorzystywać kamuflażu w warunkach „przyrodniczych”.

Współcześnie znacznie częściej jednak stosuje się stroje, które nie mają jednej barwy, a raczej posiadają 3-4 odcienie najbardziej odpowiadające barwie otoczenia. Stąd też są niezwykle modne spodnie moro, kurtki oraz nakrycia głowy.

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/
Ubrania wojskowe to jednak nie tylko prawidłowy dobór barw. Niezwykle ważna w tej sytuacji bywa także jakość ubrań, która w niejednej sytuacji może mieć bardzo ważne znaczenie. Niezwykle istotny jest dobór wytrzymałych i idealnych jakościowo ubrań, które ochronią nas nie tylko przed wzrokiem przeciwnika, ale przede wszystkim przed wszelkimi niebezpiecznymi sytuacjami. Odzież tego typu musi być zatem odporna na przykład na wilgoć.

Tkaniny użyte do jej wyprodukowania muszą być niezwykle wytrzymałe na wszelkiego rodzaju zniszczenia. Powinna także niezawodnie ochraniać nas przed chłodem, a także wysokimi temperaturami. Warto również zwracać uwagę na to, by w ubraniach czuć się w szczególności swobodnie i komfortowo. Niejednokrotnie trzeba chodzić w nich wiele godzin, dlatego też bardzo ważne jest, aby były one komfortowe i przyjemne dla ciała. Tak dobrana odzież wojskowa z całą pewnością będzie nam doskonale służyć.