O torebkach powstają nawet piosenki – czy torba to kopalnia skarbów, czy największy bałagan na świecie?

Babska torebka od dawna wywołuje żywe dyskusje. Dlatego, problem tego niebywale funkcjonalnego drobiazgu, bez którego ani jedna pani nie umie się obejść, budzi niezliczone dysputy na ten temat, zazwyczaj wśród panów. Okoliczności, na które należy nosić właściwe torebki, jest wiele.

eleganckie portfele dla kobiet

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Ponadto jeszcze więcej ubrań, do których muszą być dopasowane. Warto odszukać zatem złoty środek. Ogólnie trzeba wziąć pod uwagę, że należy zaopatrzyć garderobę w trzy rodzaje torebek – na szczególne okazje, klasyczną i nieformalną. Przymierzając się do uroczystego przyjęcia, większość uwagi poświęca się właściwej szacie i obuwiu.

Na drugim, choć nie mniej podstawowym miejscu, są dodatkowe elementy. A do nich należy torba. Torebka wizytowa, to szykowna kopertówka lub niewielkich rozmiarów puzderko. Nie jest pojemna, ale mieszczą się w niej najniezbędniejsze rzeczy: pomadka, puderniczka, telefon. W trakcie oficjalnego wyjścia, torebka musi być dobrana bardzo starannie.

torebka

Źródło: flickr.com

Torebki listonoszki skórzane będą najwłaściwszym wyborem do pracy. Funkcjonalne, konkretnej wielkości, a równocześnie wytworne i bez zbędnych dodatków. Ich walorem jest to, że będą odpowiednie do wielu kompozycji.

Torby listonoszki skórzane, to wzory, które pomieszczą sporo damskich przedmiotów, a zadowalająca wielkość sprawi, że pomieści się w nich również czasopismo. W sytuacjach, gdy okazja nie zobowiązuje, portfele kobiece nie muszą być kunsztowne i skórzane. Do torby biznesowej można zapakować portmonetki, które posiadają duże ilości schowków, w sytuacji gdy dodatkowo trzeba pomieścić w nich więcej i innych drobnostek. Warto wydać większą kasę na torebkę klasyczną – profesjonalizm rozpoznaje się po drobiazgach. Najbogatszy wybór jest w wersji torebek nieformalnych. Wśród nich są między innymi torby na trening, na zakupy, na plażę i do podróży.