W dzisiejszych czasach mnóstwo kobiet w różnym wieku zmaga się z problemem, jakim bezspornie jest cera trądzikowa.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet w różnym wieku zmaga się z problemem, jakim niewątpliwie jest cera trądzikowa. Może być ona trudna do zdiagnozowania, bo nagminnie jest mylona z cerą przetłuszczającą się.
Podstawa, to właśnie właściwe zdiagnozowanie, należy tutaj zwrócić wzmożoną uwagę na kilka bazowych objawów, m. in.: rozszerzone pory, częste występowanie zmian ropnych, występowanie krostek lub wyprysków, pryszcze z biegiem czasu pojawiają się również na plecach i dekolcie, standardowe środki nie pomagają na twoje problemy.

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Dla ludzi z tym problemem, kluczową kwestią jest odpowiedź na pytanie: Jak dbać – cera trądzikowa ? Istnieje tutaj parę podstawowych rad, które mogą okazać się pożyteczne. Klasycznym błędem jest używanie antybakteryjnych mydeł i żeli, gdyż kluczowym powodem występowania trądziku są przemiany hormonalne w dojrzewającym organizmie, a nie jak uważa większość ludzi – bakterie. Kolejnym czynnikiem wartym podkreślenia jest konieczność stosowania toniku po umyciu buzi przy pomocy żelu – zwęzi on ujścia gruczołów potowych oraz odświeży skórę. Trzeba jednak mieć na uwadze, że tonik nie powinien zawierać alkoholu. Warto pomyśleć także o złuszczaniu skóry, jednak należy robić to odpowiedzialnie.
Do cery trądzikowej wskazane są peelingi enzymatyczne i preparaty z kwasami owocowymi, nie zaleca się natomiast używania peelingów mechanicznych, ponieważ w efekcie możemy jedynie nasilić objawy choroby. Kolejnym aspektem, na który powinno się zwrócić uwagę, jest ochrona przed słońcem. Promienie słoneczne pozbawiają wilgoci skórę, która w efekcie zaczyna produkować więcej łoju. W sytuacji, kiedy spostrzeżemy zaczerwienienie zapowiadające pojawienie się „niespodzianki” należy zastosować sztyftu działającego miejscowo. W dzisiejszych czasach na rynku jest dużo tego typu środków, także każdy bez kłopotu powinien znaleźć coś dla siebie. Finalną radą jest przestrzeganie tego co jemy. Co prawda nie ma badań stwierdzających, że np. jedzenie chipsów ma wpływ na pojawianie się trądziku, jednak odpowiednie odżywianie ma dogłębny wpływ na naszą cerę .

Konkludując, marzeniem każdej kobiety jest promienna cera, niektórzy z nas mają jednak wyraźniejsze problemy z jej uzyskaniem. Trądzik jest zmorą znaczącej ilości kobiet, jednak przy zastosowaniu się do kilku prostych reguł możemy zdecydowanie zmniejszyć szansę jego wystąpienia.