Oczyszczanie buzi u kosmetyczki. Czym jest? Jakie daje skutki?

Oczyszczanie buzi u kosmetyczki jest określone m.in. dla kobiet z cerą tłustą, jakie zmagają się z nadwyżką sebum czy kłopotliwymi do wyeliminowania wągrami. Gabinety kosmetyczne proponują serię zabiegów oczyszczających określonych dla tak wymagającej cery. Nie brak również zabiegów dla kobiet z cerą suchą, a nawet z nadreaktywną cerą naczynkową. Czym jest oczyszczanie twarzy u kosmetyczki? Czy takie zabiegi są bolesne? Jakie są efekty oczyszczania twarzy w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie – (zobacz oczyszczanie twarzy wrocław) buzi – ręczne. Zabieg polega na manualnym usunięciu wągrów oraz innych zanieczyszczeń nagromadzających się pod nawierzchnią skóry. Pierwszą fazą oczyszczania manualnego jest dokładny demakijaż buzi. W następnej kolejności kosmetyczka wykonuje peeling w celu wyeliminowania warstwy rogowatego naskórka. Następnie na kilkanaście minut nakłada na skórę środek o działaniu rozmiękczającym i kieruje na twarz strumień pary, która poszerza pory a także wzmaga aktywność preparatu. W następnej kolejności kosmetyczka kosmetyczka szczecin likwiduje odkładającą się w porach treść przez uciskanie palcami w rękawiczkach jednorazowych. Po wyeliminowaniu zaskórników, na twarz aplikowany jest krem czy też maska o działaniu przeciwzapalnym. Ostatnim etapem zabiegu jest nałożenie stosownego kremu ochronnego dobranego do potrzeb cery klientki. Zabieg jest przeznaczony dla każdego typu cery.

twarz pozbawiona zmarszczek

Autor: Lara Cores
Źródło: http://www.flickr.com

Hydrabrazja, to zabieg oczyszczający, w trakcie którego stosuje się wodę. Pierwszą fazą zabiegu jest oczyszczenie skóry z zalegającego łoju jak też zaskórników przez wsysanie (podciśnieniowo). Później realizuje się mikrodermabrazję wodną, zatem złuszczenie naskórka przy użyciu głowic ściernych o różnej grubości (są one dopasowywane do typu skóry). W toku zabiegu woda chłodzi skórę, osłabia dyskomfort towarzyszący złuszczaniu a także dodatkowo nawilża. Hydrabrazja jest przeznaczona dla każdego rodzaju skóry, nawet wrażliwej i naczynkowej.

Mikrodermabrazja, zwana również mikropeelingiem kontrolowanym, polega na łagodnym, w pełni nadzorowanym ścieraniu naskórka, warstwa po warstwie, za pomocą diamentowych głowic z wykorzystaniem próżni. Mikrodermabrazja oczyszcza cerę z wągrów oraz upraszcza przenikanie składników aktywnych. Mikrodermabrazja diamentowa jest określona dla kobiet z cerą problematyczną (głównie cera mieszana, tłusta).

Wymienione zabiegi wykonuje nieomal każdy salon urody.