Odpowiednio dobrane kosmetyki do pielęgnacji skóry twarzy

Są cztery podstawowe rodzaje cery, sucha, normalna, złożona, oraz tłusta.
Każdy powinien wiedzieć jak istotne jest stosowne rozróżnienie i scharakteryzowanie rodzaju skóry, ponieważ jedynie dzięki temu będzie można przystosować stosowne kosmetyki do twarzy.

Porządnie dobrana pielęgnacja cery oddziałuje na jej zdrowy i młody wygląd, a także na samopoczucie. Do mycia cery suchej trzeba stosować łagodne specyfiki myjące.

Kliknij ten link, ponieważ odnajdziesz tutaj interesujące treści, które na pewno Cię zaintrygują – to niezwykle wiarygodna witryna (https://ochota.centrumdemed.pl/ortodonta/).

Po umyciu nakładamy na skórę twarzy kosmetyk nawilżający. Cera tłusta często się błyszczy, posiada rozszerzone pory, w jakich tkwią zanieczyszczenia, w wyniku czego tworzą się zaskórniki i krostki ropne. Niezwykle ważny jest prawidłowy dobór preparatów myjących i peelingujących.

Należałoby wykorzystywać toniki bezalkoholowe, które odnowią cerę, także spowodują ściągnięcie porów.
kosmetyki do twarzy

Autor: Adrian Miles
Źródło: http://www.flickr.com
Krem do pielęgnacji winien być kremem nawilżającym. Żele, oraz emulsje powinny mieć małą zawartość fazy tłuszczowej, a kremy matujące wchłaniające nadmiar łoju. Warto zaopatrzyć się także w bibułki matujące, które zezwolą usunąć nadmiar sebum w czasie dnia. Właściciele skóry zwyczajnej nie mają z nią większych komplikacji. Cera ta jest porządnie nawilżona, nie świeci się, równa i dobrze naprężona. Stosowna pielęgnacja cery normalnej spowoduje, że na dłużej zatrzyma młodość, czyli później pojawią się na niej zmarszczki. Cerę należy ochraniać stosownym kremem przed promieniowaniem słonecznym, wiatrem, chłodem i wilgotnością.

W utrzymaniu perfekcyjnej cery ważne jest żywienie, żeby oddać skórze minerały i witaminy. Ładna i odżywiona cera nie będzie powodowała żadnych problemów.