Odsysanie tłuszczu – sprawdź na ten temat więcej

Odsysanie tkanki tłuszczowej jest zabiegiem polegającym na usuwaniu nadwyżki tłuszczu z wybranych okolic ciała. Nie jest sposobem na odchudzanie, zapewnia możność kształtowania sylwetki. Jego zadaniem nie jest obniżenie masy ciała a przemiana kształtu. W trakcie zabiegu usuwa się nadmiar tkanki tłuszczowej z wyselekcjonowanych okolic, pozostawiając pod skóra warstwę tkanki tłuszczowej o grubości jednego centymetra.

Odsysanie tłuszczu z brzucha – planowanie zabiegu operacyjnego odbywa się w czasie konsultacji przed operacją, polega na dokładnym oznakowaniu punktów zaplanowanych do operacji. Zazwyczaj odsysanymi okolicami ciała u pań są: brzuch, , boczne okolice ud, przyśrodkowa okolica kolan, podbródek. U panów: brzuch, klatka piersiowa. Przed zabiegiem stosowana jest profilaktyka antybiotykowa oraz przeciwzakrzepowa . Operacja trwa 2-3 godzin. Przeprowadzany jest w znieczuleniu ogólnym lub zewnątrzoponowym. Zaraz po operacji pacjent ma włożone specjalne ubranie uciskające, jakie powoduje właściwe obkurczanie się skóry w punktach odsysanych oraz minimalizuje obrzęk .

Nie ociągaj się! Jeśli zaciekawił Cię ten tekst, to przejdź dalej. Tam czeka na Ciebie interesująca treść (https://www.zdrowie-legionowo.pl/usg/). Sądzimy, że w taki sposób będziemy mogli rozwiać wszelkie Twoje niepewności.

Ubranie uciskające powinniśmy nosić przez całą dobę przez trzy tygodnie, a dalsze trzy tygodnie przez 12 godzin w ciągu doby. Niekiedy niezbędna jest operacja plastyczna brzucha.

Innym zabiegiem odchudzającym może być liposukcja ultradźwiękowa efekty jakiej utrzymują się całkiem długo. Jest to bezpieczny zabieg stosujący nieinwazyjne fale ultradźwiękowe w celu eliminacji niepożądanych komórek tłuszczu. Kształtuje sylwetkę i redukuje centymetry w obrębie brzucha .Przez działanie ultradźwiękami o określonej, małej częstotliwości wpływamy na powstanie zjawiska kawitacji. Wykształcona energia wywołuje rozbicie komórki tłuszczowej, natomiast uwolnione w tenże sposób tłuszcze są przede wszystkim przemieszczane przez układ naczyniowy jak też limfatyczny do wątroby, w której ulegają przemianie materii i stają się źródłem energii. W ów sposób możesz przyśpieszyć rezultat redukcji nadmiaru tłuszczu na przykład ud, bioder albo ramion.

Chciałbyś znaleźć coś podobnego na omawiany w tym miejscu temat? Kliknij tutaj – ta użyteczna treść (https://medimix.pl/wanienki-do-dezynfekcji) niewątpliwie rzuci nowe światło!

Urządzenie do liposukcji ultradźwiękowej posiada także głowicę na podczerwień IR – grzejącą obszary poddawane działaniu ultradźwięków – czytaj o efektach liposukcji dźwiękowej. Zestawienie tych dwóch impulsów sprawia, że rezultaty terapii są bardzo widoczne a zabieg jest wspaniałą alternatywą dla zabiegów chirurgicznych.