Ombre – szczególnie dla osób z fantazją

Autor: BGN
Ta tajemnicza nazwa ombre w tłumaczeniu oznacza zwyczajnie cień. Efekt cienia doskonale jest wykorzystany przez projektantów mody. Kolejny sezon jest wciąż popularny. Ponadto jest stosowany nie tylko przy szyciu rzeczy, ale także przy zdobieniu paznokci, tworzeniu makijażu czy farbowaniu włosów.

Ombre spotyka się też pod nazwą gradient. Ta druga być może bardziej trafnie ujmuje całe zjawisko polegające na łagodnym przejściu tonalnym między dwoma kolorami. Ciuchy z efektem ombre ma w sprzedaży wiele firm odzieżowych. Dla przykładu można wymienić ubrania h&m. Ombre jest wykorzystywane przez firmę h&m przy produkcji różnych rzeczy i dodatków. Najlepiej jednak prezentuje się na leginsach i spodniach.

Spodnie h&m odpowiadają wszystkim obowiązującym obecnie trendom, dlatego też bez trudności znajdziemy wśród nich te z efektem cienia. Co ciekawsze łączenia kolorów są bardzo różne, a gradient nie jest uzyskiwany jedynie przez przejście z ciemniejszego do jaśniejszego koloru w ramach tej samej tonacji albo przejście z koloru do samej.

Jak myślisz? Czy dane na opisywany temat są fascynujące? Jeżeli tak, to przejrzyj tekst, a znajdziesz w nim mnóstwo genialnych wiadomości, które przykują Twoją uwagę.

Spodnie i leginsy h&m z efektem ombre łączą ze sobą też barwy przynależne do rozmaitych tonacji, dając niesamowity efekt.

Efekt ombre na ciuchach można także uzyskać w tzw. warunkach domowych. Całość procesu nie jest trudny a do tego nie wymaga nadmiernego wysiłku albo wydania dużej ilości pieniędzy. Aby go przeprowadzić będziemy potrzebować w pierwszej kolejności mocny wybielacz. Do roztworu z wybielaczem wsadzamy rzecz do wysokości, na której chcielibyśmy żeby biegła granica pomiędzy dwoma kolorami i farbujemy taki czas, aby uzyskamy zadowalający nas efekt.

Nie licząc wspomnianych już ubrań efekt ombre idealnie wygląda na powiekach, włosach i paznokciach. Jeżeli chodzi o robienie makijażu i malowanie paznokci, każda kobieta powinna sobie z tym poradzić, bez konieczności otrzymania specjalistycznych wskazówek w tym zakresie. Inaczej jest jeśli chodzi o farbowanie włosów. Tutaj sytuacja zmienia się diametralnie i niezbędne jest już posiadanie podstawowych umiejętności. Z tego powodu, jeśli chcemy ufarbować włosy z efektem ombre rozsądniej jest pójść z tym do profesjonalisty.