Oszczędność, nowoczesność czy konwencja, czyli jakie kosmetyki kupują współcześni mężczyźni

Pomimo tego że to panie nade wszystko są znane z wyjątkowej, a w niektórych przypadkach i nadmiernej dbałości o higienę, to dżentelmeni w żadnym wypadku nie chcą ustępować swym żonom. Współcześnie każdy przedstawiciel męskiej płci może łatwo zakupić w drogerii, supermarkecie bądź w internecie zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A dbałość o swoje ciało nie zawsze wyraża się poprzez zamówienie najdroższych towarów ze sklepowych półek, ponieważ de facto nie chodzi o cenę danego kosmetyku, lecz o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? To pytanie rodem prawie z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek niektórym facetom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy pięćdziesięciolatków czyta etykiety umieszczone na plastikowych opakowaniach. Najważniejszy będzie wykaz substancji, których warto unikać, a do nich z pewnością wliczymy SLS-y, parabeny i silikony. Póki co konsumencka świadomość jest niestety kształtowana głównie przez ceny, jak również często organizowane przeceny i wyprzedaże.O ile pianki albo żele do golenia pozostają, by tak powiedzieć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle najzwyklejszego mydła używano niegdyś powszechnie, a obecnie wykorzystują go tylko nieliczni przedstawiciele męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei po goleniu faceci bardzo często stosują rozmaitego typu balsamy, ale i woda kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po czterdziestce . Z wymienionych kosmetyków korzysta się niemalże każdego dnia, więc opakowania szybko się opróżniają. W związku z tym nie każdy czterdziestolatek czy nawet nastolatek będzie inwestował w drogie produkty i chcąc nie chcąc panowie najczęściej zaopatrują się w najpotrzebniejsze kosmetyki (roślinny czynnik wzrostu) w drogeriach, gdzie mogą liczyć na nieduże ceny.

Ekskluzywne zestawy kosmetyków właściwie bywają kupowane z myślą o prezentach ofiarowywanych z naprawdę szczególnych okazji. Na przykład, mydło do golenia firmy Truefitt & hill można bez obaw dać zagorzałemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście perfumy rekomendowane mężczyznom uprawiającym sporty. A na urodziny czy Dzień Chłopaka ofiarowuje się całkiem zwyczajne i tanie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii albo nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również pozostałe kosmetyki do codziennej pielęgnacji ciała.