Otwierasz salon kosmetyczny? Kup najlepsze dla Ciebie wyposażenie!

Ostatnimi czasy bardzo modną i intratną branżą stały się salony kosmetyczne. Coraz to nowe powstają jak grzyby po deszczu, przy czym nie narzekają na brak zainteresowania. Nic w tym dziwnego, gdyż panie są znacznie bardziej niezależne, pragną wykazać swój status społeczny właściwym, efektownym wyglądem. Procedury takie jak peeling czy pedicure, jeszcze niedawno uskuteczniane wyłącznie w domu, teraz są świadczone w atrakcyjnych cenach w konkretnych salonach. Jeśli pragniesz założyć swoją własną markę tego typu, oprócz zatrudnieniem personelu, musisz także zatroszczyć się o wyposażenie salonu kosmetycznego. Gdzie znajdziemy najtańsze?

Jednym z pewnych źródeł niedrogich produktów w dobrej jakości będzie na pewno internet. Zakupimy tam praktycznie wszystko, od typowych kosmetyków po wypełniacze do ust. Możemy natrafić tam na strony wytwórców, którzy oferują swoje produkty w bardzo przystępnych cenach. [

przeczytaj przykłady

Autor: takako tominaga
Źródło: http://www.flickr.com

]Mało tego, jeżeli chcemy nabyć wyposażenie salonu kosmetycznego, można znaleźć używane, ale sprawne maszyny, w bardzo interesujących kwotach. Wystarczy odwiedzić aukcje online. Mieszczą się na nich specjalne podstrony dotyczące urządzeń przemysłowych, na których możemy znaleźć właściwie wszystko. Mało tego, od ostatnich paru lat, na portalach tego rodzaju dostępna jest sprzedaż ratalna – nie musimy zapożyczać się w banku, wystarczy wybrać taką opcję w chwili kupowania interesującego nas artykułu.

Inną opcją jest udanie się do bezpośredniego akwizytora któregoś z poważniejszych producentów. Jeśli podpiszemy kontrakt z konkretną marką, możemy dostać od niej kompletne wyposażenie salonu kosmetycznego pod wynajem. Otrzymamy całkowicie nowe maszyny, których będziemy mogli używać tak długo jak kontrakt będzie ważny. Jednak aby móc otrzymać taką ofertę, trzeba zobowiązać się, że wszelkie wypełniacze do ust – kwasy czy inne produkty, będziemy zakupować u tej firmy. W innym wypadku, umowa straci ważność, a nam może także trzeba będzie zapłacić dużą karę za jej niedotrzymanie. Lecz jeśli jesteśmy początkującym przedsiębiorcą i nie chcemy pakować się w wielkie kredyty, ta opcja jest atrakcyjna.

Zakładając nowy gabinet kosmetyczny, z pewnością trzeba liczyć się ze sporymi wydatkami, jak to ma miejsce przeważnie w momencie rozkręcania interesu od początku. Lecz istnieją sposoby, które pozwolą nam zminimalizować wydatki. Możemy zakupić używane maszyny w sieci online lub wydzierżawić je u wytwórcy.