Panaceum na wszystkie kłopoty powiązane ze zdrowiem

Współczesna medycyna jest rozwinięta jak nigdy wcześniej. Zwiększona skuteczność w walce z nowotworami, pokaźniejsze możliwości w chirurgi estetycznej oraz transplantologii, nowości w optyce i pediatrii. Sporo istniejących obecnie chorób łatwo wyleczyć lub przynajmniej zmniejszyć objawy za pomocą lekarstw. Istnieją również choroby nie do końca groźne, ale bardzo niekomfortowe, bez problemu rozwiązywane obecnie, jak np. operacja zeza u dzieci czy chirurgiczne usuwanie blizn i tatuaży.

tatuaże

Autor: tara hunt
Źródło: http://www.flickr.com
Usuwanie tatuaży

Wielokrotnie zdarza się u osób dorosłych, że żałują oni swoich wyborów z młodości, które stały się nieodwracalne. Do tego typu kłopotów należą tatuaże sporządzone w okresie buntu, a niechciane w obecnym życiu. Można oczywiście zasłonić jeden tatuaż drugim, lecz nie jest to opcja odpowiednia dla osób nie życzących sobie mieć permanentnych ozdób na swej ciele. Im z odsieczą przychodzi chirurg Jacek Janicki – (krioablacja kręgosłupa) plastyczny, zaopatrzony w odpowiedni laser, usuwający wszelkiego rodzaju tusze zaaplikowane podskórnie.

Zaciekawił Cię nasz wpis? Zatem zapraszamy Cię – zajrzyj na następną stronę i dokonaj oceny naszych opisów. W przypadku pewnych wątpliwości – zwróć się do nas!

Jest to proces kosztowny oraz bolesny, ale na pewno rezultat jest tego wart.

Korekcja wzroku

Jeszcze z dzieciństwa pewnie pamiętamy czasy, kiedy koleżanki ze znacznymi ułomnościami twarzy były wyśmiewane przez wszystkich. Dzisiaj, na całe szczęście medycyna jest na tyle zaawansowana, że przychodzi z pomocą również takim ludziom. Dzięki laserowym operacjom gałki ocznej, optyk jest w stanie usunąć jaskrę, poprawić wzrok, a nawet korekcja zeza jest mu niestraszna. Osoby z trwałymi wadami wzrokowymi mają szansę na normalne życie bez okularów i soczewek kontaktowych. Zabiegi tego typu są nierzadko sponsorowane, jak na przykład operacja zeza u dzieci, czy pozbycie się niezwykle sporej wady wzroku, utrudniającej egzystencję.

wizyta u lekarza

Autor: Ilmicrofono Oggiono
Źródło: http://www.flickr.com
Transplantologia

Największe zmiany w ostatniej dekadzie, miały miejsce w dziedzinie transplantologi, szczególnie tej dotyczącej skóry. Lekarze posiadają sprzęty i kwalifikacje, ułatwiające przeszczep tkanki z innej części ciała, na zwęglone lub zniszczone pokłady twarzy. W Chinach naukowcom udało się przyszyć choremu tkankę pochodzącą od trzody chlewnej. Jest to krok naprzód i pomoc dla osób, które ucierpiały w pożarach, wybuchach czy w wyniku kwasu wylanego na twarz. Medycyna nieustannie się rozwija, pomagając pacjentom żyć godnie i zdrowo – czy jedynym rozwiązaniem jest operacja zeza u dzieci. Korekcja wzroku, transplantacja skóry, pozbywanie się tatuaży – to tylko kilka z rzeszy nowych alternatyw, często dostępnych bezpłatnie.