Paski – kochamy czy jednak nie?

Tego sezonu zostałyśmy dosłownie obsypane paskami. Widziałyśmy paski pionowe, paski poziome, paski wąskie i paski szerokie. Multikolor albo w wydaniu klasycznym, jako mix biało – czarny – jak w przypadku sukienki Viola. Miłośniczek tego typu zestawów jest najprawdopodobniej tyle samo, co przeciwniczek – te uważają, że paski pogrubiają i zakłócają proporcje sylwetki.

Nie do końca jest to zgodne z rzeczywistością, trzeba zwyczajnie dopasować paski do swojej figury i stosowanie dopasować części pozostałego stroju. Sukienki w paski znakomicie sprawdzą się na talii typu Cegła – bez wyraźnie zaznaczonej talii i biustu. Wszystkie panie o drobniutkiej i chłopięcej figurze będą niepowtarzalnie wyglądały właśnie w sukienkach tego rodzaju.

Sukienki Andrzejkowe

Autor: Pandzior.pl
Źródło: Pandzior.pl

Sukienka o fasonie szmizjerki sprawdzi się znakomicie noszona, każdego dnia, pasek w talii wyraźnie podkreśli kształty – taka jest właśnie sukienka Christina.Prócz sukienek w sklepie internetowym Melanż na odszukamy też spódnice w paski i tuniki – również w paski. Takim przykładem wspaniałej tuniki może być tunika (tunika z baskinką) Florentyna. Idealna na lato, oszałamiająco reprezentuje się z gładkimi spodniami w kontrastowym kolorze. Ponieważ paski na tunice są szerokie niezbędne jest ubranie wysokich szpilek – w ten sposób unormujemy sylwetkę. Przy wzorze tego typu powinniśmy uważać na długość tuniki – nie może być zbytnio długa – wtedy optycznie skróci nam nogi i zakłóci tym samym proporcje. Nie może być też nazbyt krótka – tunika niebywale nas pogrubi. A przecież nie o dodatkowe kilogramy nam się rozchodzi.W tym sezonie letnim odszukamy również sporo spódnic we wzory, w tym w paski. Takimi przykładami są spódnica Jola i spódnica Eve. Obydwie spódnice w cudownie wyglądają z gładkim topem są albowiem na tyle wzorzyste i tym samym wyraziste, że nie wymagają mocnej oprawy.

Paski są nieodłącznym wzorem tkanin od lat i takim pewnie pozostaną. Każdego roku możemy przebierać pośród wzorów i kolorów, w tym wśród printów roślinnych, czy zwierzęcych. Trzeba jednak zaznaczyć, że trend pasków jest jednym z najmocniej zarysowanych i … uwielbianych!