Po co udajemy się do fryzjera?

Fryzjer to ten rodzaj zawodu, który nigdy nie popadnie w zapomnienie. Zwłaszcza panie chętnie korzystają z fryzjerskiego kunsztu. Nie ma to jak pozwolić sobie na odrobinę próżności i raz na jakiś czas zafundować sobie całkowitą zmianę imagu. Nie dość, że nasze samopoczucie jest lepsze, to i my same jakoś tak częściej się uśmiechamy. Wszystko to za sprawą magicznych dłoni mistrzów fryzjerskich, którzy używają do tego coraz bardziej wymyślnych technik.

Już nie wystarczą zwykłe maszynki do strzyżenia dla mężczyzn, aby zrobić wymyślne cięcie. Ale nie tylko strzyżeniem włosów kobieta żyje.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Które zabiegi najchętniej wykonują kobiety u fryzjera? Otóż przeważnie te, w których nie potrafią dopomóc im koleżanki i wymagana jest pomoc specjalisty. Ot np. taki grzebień do pasemek nie jest narzędziem, którym prosto posługiwać się w samemu, dlatego w dalszym ciągu kobiety odwiedzają salony fryzjerskie, aby zrobić sobie pasemka. Jest to czasochłonny zabieg, który wymaga wyczucia chociażby w koloryzowaniu poszczególnych pasm włosów.

Podobnie jest z farbowaniem. Często panie korzystają z farb goldwell colorance i w ten sposób dobierają sobie pasujący kolor. Paleta ta zawiera szeroki przekrój odcieni. Unikają przy tym niedofarbowanych miejsc farby. Lepiej czasem wydać troszkę grosza, aby być zadowolonym z efektu, niż prezentować się swego czasu Ania Shirley.

Jeśli te odcienie nie są dla nas, innym wyborem jest Wella touch. Są to tonujące kremy bez amoniaku, które zapewniają włosom naturalny kolor. Dodatkowo farby te wzmacniają włosy, dzięki zawartym w nim takim składnikom jak wosk. Wasze włosy odżyją po długiej zimie.

Olejek arganowy pomaga zregenerować zniszczone włosy. Zabiegi z nim to czysta przyjemność. Wtajemniczeni wyrażają się o nim z uznaniem.

Ta oferta herbata dla kawiarni jest niezwykle interesująca i jeśli poszukujesz więcej danych na prezentowaną tu problematykę, to znajdziesz je tu.

Wzmacnia włosy. Kuracja nim polega na wmasowaniu go w cebulki włosów lub nanoszeniu na końcówki trzy razy w tygodniu. Ma określony zapach, więc fryzjerzy powinni używać go przed myciem głowy. Rewelacyjnie sprawdza się przy przesuszonych włosach.

Tak, więc drogie Panie, tanie prostownice do włosów, lokówki i co tam jeszcze macie, z powrotem do szafek i umówcie się do fryzjera. Trzeba, choć raz w miesiącu pozwolić sobie na odrobinę luksusu. Tobie też się to przyda!