Zagwarantuj swojej skórze to, co najlepsze, odpłaci ci cudownym wizerunkiem,

W ciągu dnia skóra jest narażona na działanie czynników zewnętrznych, co nie bywa dla niej pozytywne. Pod ich wpływem robi się wysuszona, zanieczyszczona, traci koloryt oraz zdrowy wygląd. Skóra wymaga codziennej dobrej pielęgnacji, w innym wypadku szybciej się starzeje i wygląda naprawdę nieładnie. Należy wiedzieć, jakie kosmetyki i zabiegi pielęgnacyjne stosować, by przywrócić jej młody wygląd.

zapachy

Autor: Izabela Sokołowska
Zanieczyszczenia negatywnie oddziałują na skórę
Codzienne oczyszczanie twarzy oraz szyi bywa bardzo istotne. W ciągu dnia na skórze osiadają zanieczyszczenia zgromadzone w powietrzu, na ulicy, w domu. To wszystko wraz z resztkami makijażu należy koniecznie usunąć z końcem dnia, by odświeżona skóra miała szansę odpocząć oraz zregenerować się w czasie nocnego wypoczynku. Oczyszczanie skóry nie powinno przebiegać z użyciem wody oraz mydła, to bowiem bardzo szkodliwa praktyka. Do oczyszczania warto użyć specjalnych kosmetycznych preparatów, jak płyny micelarne czy środki do demakijażu. Kobiety preferują różnorakie środki, a na regałach drogerii znajduje się ich na tyle, że każdy ma szansę wśród mleczek, żeli i płynów wybrać kosmetyk na miarę własnych potrzeb – odnajdziesz na tej stronie temat oczyszczania twarzy.
Nie zapominaj o nawilżeniu – wejdź.
Panie, które pragną zapewnić sobie zdrową i świeżą skórę, nie mogą zapominać o jej nawilżaniu. Przesuszona skóra prędzej się starzeje, traci sprężystość, robi się matowa oraz nieprzyjemna w dotyku. Łatwiej również zjawiają się na niej zmarszczki oraz inne niedoskonałości. Aby właściwie nawilżać skórę twarzy i szyi należy stosować krem nawilżający. Taki kosmetyk należy używać już od wczesnych lat, bo chociaż u młodszych kobiet tego tak nie widać, ich skóra także wymaga nawilżenia, a jego brak owocuje potem wcześniejszymi symptomami starzenia.
krem nawilżający

Autor: genebrooks
Źródło: http://www.flickr.com
Skóra wykazuje własne potrzeby

Dobór kosmetyków musi być ściśle uzależniony od wymagań, jakie wykazuje konkretny typ skóry. Kobiety miewają przeróżne rodzaje cery od suchej, poprzez mieszaną to tłustej bądź naczynkowej. Każda z nich potrzebuje odmiennego sposobu pielęgnacji oraz doboru właściwych kosmetyków. Wachlarz środków do pielęgnacji jest teraz bardzo rozległy oraz interesujący. Dzięki temu każdy zyska okazję, by wybrać kosmetyki doskonałe dla siebie i własnej skóry. Powinno się pamiętać też o tym, że nie wszystkie zabiegi pielęgnacyjne są wskazane przy każdym rodzaju cery, również tu warto zachować rozwagę.