Podstawowe wyposażenie na górskie zimowe wycieczki, co warto mieć wtedy przy sobie.

Wycieczki zimowe po górskich szlakach to wspaniałe przeżycie, lecz niekiedy przerodzić się mogą w spore zagrożenie życia. Wielu ludzi lekceważy to nieco, i niektórzy zapłacili za to najwyższą cenę. Nawet latem, w słonecznym dniu może się trafić jakieś załamanie pogody, warunki potrafią się bowiem zmieniać w ciągu kilku godzin.

sprawdź ten sklep

Autor: tsuru_g4
Źródło: http://www.flickr.com
I nawet na jednodniową wycieczkę należy ubrać odpowiednie buty, wziąć ze sobą coś ciepłego i pelerynę przeciwdeszczową, a oprócz tego sprawny telefon, kompas albo mapę. Zima jest okresem dużo bardziej wymagającym do górskich wycieczek, a co się z tym wiąże dużo bardziej niebezpiecznym. Szlaki mogą być pokryte grubą warstwą śniegu i lodu, wiatr i mróz mogą spowodować szybkie wychłodzenie organizmu, a padający śnieg może w dużym stopniu zaburzyć przestrzenną orientację. Dlatego też każde zimowe wyjście musi być od bardzo starannie rozplanowane, należy skompletować całe niezbędne wyposażenie, bo od tego, co będzie się ze sobą miało może nawet zależeć życie tych, którzy wyjdą w góry.

Jedną z najważniejszych rzeczy na takie wyjście jest porządne obuwie i odzież. Obrania powinny być nieprzemakalne i odpowiednio chroniące przed zimnem, nawet na jednodniowy wypad warto zabrać podstawowy zestaw, który może w skrajnych przypadkach ocalić czyjąś skórę.

Na prezentowanej stronie opublikowano warte zainteresowania informacje, jednak sprawdź także pozostałe tematyczne wątki (http://www.coraltravel.pl/wakacje/Malediwy), gdyż one również z pewnością Cię zainteresują.

Bardzo dobrym wyborem mogą być produkty firmy the north face, w ubraniach tego producenta chodzą setki miłośników gór i nigdy jeszcze one nikogo nie zawiodły.

Jeśli szlak będzie przebiegał w miejscu, w którym może być sporo śniegu, to koniecznym elementem wyposażenia muszą być detektory lawinowe. Po przejściu lawiny człowiek może nawet kilkanaście minut żyć, bez detektora szanse na znalezienie pod zwałami śniegu są bardzo niewielkie. W plecaku obowiązkowo powinien się także znaleźć prowiant i termos z gorącą herbatą.

Kliknij ten odsyłacz – ta wyczerpująca treść (https://noor.pl/pl/page/6/Aktualnosci/81/Nowe_garnitury_w_jesiennej_kolekcji_NOOR) pokaże zupełnie nową dawkę wiadomości na temat, który być może wydać Ci się godny zainteresowania!

W chłodnej atmosferze organizm znacznie szybciej zużywa kalorie, więc niezbędne będzie jej uzupełnianie w razie potrzeby, tak aby nie spowodować osłabienia organizmu. Jeśli się tego wszystkiego będzie przestrzegać, to nawet zimowe wędrówki będą bezpieczne.