Medycyna estetyczna: które zabiegi są najpopularniejsze?

W Polsce działa coraz więcej gabinetów medycyny estetycznej, jakie proponują mnóstwo rozmaitych zabiegów, pozwalających walczyć z kompleksami, ale również polepszyć komfort życia i samopoczucie. Obecnie najpopularniejsze zabiegi dotyczą usuwania zmian na skórze, a także korekt plastycznych twarzy.

Zdrowa skóra

Autor: SHAR-POL
Źródło: SHAR-POL
Dzisiejsza medycyna estetyczna pozwala na usuwanie blizn po wypadkach, nieprzemyślanych tatuaży oraz nieestetycznie prezentujących się blizn. Dostępnych jest również wiele zabiegów, które pomagają w zwalczaniu śladów po ciąży czy stracie dużej ilości kilogramów. Jeśli chodzi o rozstępy usuwanie ich możliwe jest kilkoma technikami- Oczywiście możemy próbować pozbyć się ich domowymi sposobami, przykładowo za pomocą balsamów, lecz gdy mamy problem taki jak rozstępy usuwanie defektów skórnych najlepiej zostawić w rękach specjalistów. Współcześnie kliniki medycyny estetycznej zapewniają w owym następujące zabiegi: peeling chemiczny kwasem glikolowym, mezoterapię, mikrodermabrazję oraz laseroterapię. Najlepsze efekty najczęściej otrzymuje się w przypadku właśnie ostatniego z wymienionych sposób likwidowania rozstępów, a więc terapii laserowej, która stymuluje skórę do intensywnej regeneracji. A wszystko za sprawą nowoczesnego lasera, który poprzez mikroskopijne igiełki podgrzewa tkanki. Aby osiągnąć najlepsze efekty laseroterapii, należy zaplanować serię zabiegów w precyzyjnych odstępach czasu, zalecanych przez lekarza.

Następnym niezwykle cieszącym się dużą popularnością zabiegiem, jaki możliwy jest dzięki nowoczesnej medycynie etyczniej to korekcja nosa. To już bardziej inwazyjny zabieg, aczkolwiek decyduje się na niego sporo osób, które chcą zmodyfikować kształt nosa na różny sposób – polepszyć symetrię, długość, szerokość, usunąć garb, zmniejszyć lub podnieść czubek nosa. Korekcja nosa może zatem dotyczyć całego nos, czyli zarówno części chrzęstnej jak również kostnej bądź też tylko części chrzęstnej- ekstra źródła. Zabieg korekcji kształtu nosa przebiega w znieczuleniu miejscowym lub ogólnym, w zależności od wyników konsultacji i wyników badań. Cięcia tworzy się w wewnętrznej części nosa oraz zaszywa rozpuszczalnymi nićmi, nie ma zatem żadnych widocznych dla otoczenia na skórze.