Powody wykonywania operacji modelującej

Powody wykonywania operacji modelującej uszu są rozmaite. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstawiających małżowin. To wyróżnianie się bywa nierzadko obiektem aluzji. Niejednokrotnie prowadzi to do załamań nerwowych, a nawet depresji. Fachowcy od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na skórze. Warto pamiętać też, że zabieg na uszach, (podobnie jak na innych organach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być wykonany profesjonalnie. Kolejne korekty niosą za sobą niepewność, dodatkowe odczuwanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą natychmiast odczuwalne zmiany. Modelacja małżowin to kilka dokładnych chirurgicznych cięć a po tym profilowanie skóry ucha specjalnymi szwami pod ten zabieg. Z reguły największe bóle odczuwane są w pierwszych dniach po zabiegu. Najlepiej jest mieć przy sobie tabletki na ból, które – choć doraźnie i na chwilę – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry w zakresie chirurgii estetycznej. Sam zabieg trwa kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Specjaliści radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” pacjent przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to większa pewność. Cięcie skóry i estetyczne zabiegi, przekłucia i delikatność – obie skrajności łączy profesjonalna chirurgia estetyczna.

W przypadku modelacji uszu znaczące okazuje się nastawienie psychiczne. Dzieci i dorośli, którzy decydują się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Operacja na małżowinie jest nie tylko zabiegiem fizycznym, ale poza tym także mentalnym. Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu wigoru i sił na dalsze działanie.

Zabiegi na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Sprawdzana jest krzepliwość krwi, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.