Pozyskujemy ozdoby – informator dla klienta

W dzisiejszych czasach możemy kupić biżuterię zarówno w sklepie jubilerskim, jak też w sieci. Przedstawiamy najważniejsze kwestie, na które klient powinien kierować uwagę podczas zakupu. O ile chcemy nabyć precjoza w sieci, starczy wpisać w wyszukiwarkę hasło: biżuteria hurt lub hurtownia biżuterii srebrnej(zobacz nasz asortyment).W wypadku zindywidualizowanych wyrobów klient nie ma prawa do odstąpienia od umowy.

Klient winien mieć pojęcie, które prawa przysługują mu w obszarze zwrotu artykułów oraz reklamacji. Reguły są nieco inne w zależności od tego, czy biżuteria jest nabyta w lokalu przedsiębiorstwa, czyli w sklepie, czy poprzez zawarcie umowy na odległość, to znaczy za pośrednictwem sklepu internetowego

Biżuteria w kolorach złota i srebrna

Autor: diva
Źródło: diva

Jubiler jest odpowiedzialny względem konsumenta za to, że rzecz w chwili przekazania jest niezgodna z umową. Nabywając pierścionek, kolię albo inną ozdobę musimy dokładnie przyjrzeć się, czy każdy z detali został solidnie osadzony. Tyczy się to w szczególności kamieni szlachetnych i dekoracyjnych. Przecenione artykuły powinny być bardzo dokładnie obejrzane. Być może promocja jest związana z brakiem zainteresowania konkretnym wzorem precjozów. Zdarza się jednakże, że jubilerzy wystawiają na sprzedaż wadliwe wyroby w ciekawej cenie. Nabywca powinien mieć to na uwadze. Jeśli powstanie wada w formie defektu biżuterii konsument ma 2 możliwości. Może zażądać od jubilera nieodpłatnej reperacji, czy też wymiany biżuterii na nową. W wyjątkowych sytuacjach pozostaje mu tylko zwrot gotówki.

biżuteria srebrna

Autor: Pavlina Jane
Źródło: http://www.flickr.com
Do tych przypadków zalicza się przesadne koszta związane z naprawą i brak możliwości wymiany. Nabywca powinien wyrazić żądanie nieodpłatnej naprawy lub wymiany na piśmie i dostarczyć je jubilerowi. W przeciągu 14 dni od otrzymania żądania sprzedawca powinien wyrazić swoje stanowisko. Niezajęcie stanowiska w podanym czasie nie jest szkodliwe dla konsumenta, wprost przeciwnie. Domniemywa się, że sprzedawca uznał żądanie nabywającego za umotywowane. Jubiler nie ponosi odpowiedzialności za wadę biżuterii, jeśli nabywca wiedział o niej w momencie zakupu, bądź była zauważalna na pierwszy rzut oka.Konsument robiący zakupy przez internet może zrezygnować z kupna bez podania przyczyn w terminie 30 dni od dnia wydania rzeczy. Nie poniesie on kosztów, z wyjątkiem kosztów zwrotu produktu.