Praca w modelingu

Natura obdarzyła Cię urodą i wzrostem? Znasz swoją wartość, wierzysz w siebie i swój sukces?
Jeżeli tak, masz predyspozycje by zostać modelką. Lecz musisz zdawać sobie sprawę z tego, iż high fashion to nie tylko luksus, nowe miejsca i poznawanie nowych ludzi. To przede wszystkim ciężka praca która wiąże się z wieloma wyrzeczeniami.

Wymaga poświęcenia maksimum uwagi oraz konsekwencji w działaniu, żelaznej dyscypliny, odporności na przeciwności losu i stres, a jednocześnie pogody ducha i uśmiechu, który często bywa lekiem na wszystko i czasem otwiera wiele drzwi.Jeżeli jednak nadal masz przekonanie, iż jak żadna inna dziewczyna nadajesz się do tego zawodu, powinnaś działać! Pukać do różnych drzwi, agencji modelek czy reklamowych, przygotować odpowiednie portfolio (fotografia modelek). A portfolio to podstawa ponieważ zwiększa szanse w branży modelingowej, tym samym zapewniając uwagę ludzi z branży. Dziewczynom rozpoczynającym pracę z aparatem z całą pewnością przydadzą się małe wskazówki na temat tego jak przygotować się do sesji .

modelka

Autor: Pola Chrobot
Źródło: diva

Najważniejsze aby modelka przyszła na sesję wyspana i wypoczęta. Cera musi być zadbana i co ważne nieumalowana. Peeling mile widziany. Wiedzmy jednak, że nie każda z nas po peelingu wygląda dobrze – nawet po tym wykonanym dzień wcześniej. Z tej przyczyny przyda się wcześniejszy test. Ważne jest też nawilżanie. Kiedy dziewczyna nie dba o skórę, nie nawilża jej właściwie, makijaż i oświetlenie podkreślą wszelkie przesuszenia, odstające skórki i ogólnie zły stan cery. Zwróćmy uwagę na usta, nie mogą być przesuszone!
Włosy czyste, bez pianek, lakierów, oraz zabiegów typu prostowanie. Idealnie, kiedy modelka dotrze na sesję ubrana w rzeczy, które nie odznaczają się na skórze. Modelka, która na sesji z bielizną w roli głównej pojawia się w opiętych rurkach czy skarpetkach ze ściągaczem nie będzie mile widziana przez fotografa. Śladów szwów i ramiączek od biustonosza nie przykryje podkład, a skórze musi mieć czas na powrót do swego kształtu.
Spróbuj swoich sił w modelingu, zawsze jest szansa, iż to właśnie Ciebie oczekuje świat mody! Być może zaintryguje Ciebie także sesja zdjęciowa prezent jako rozpoczęcie ciekawej przygody.