Naprawdę solidny zabieg pielęgnacyjny

Oczyszczanie skóry można zaliczyć do niewymownie ważnych zabiegów pielęgnacyjnych. Jednocześnie spełnia mnóstwo pożytecznych funkcji. W codziennej pielęgnacji lepiej stosować łagodne sposoby oczyszczania. Jednak przed bardziej zaawansowanymi zabiegami kosmetycznymi skóra potrzebuje zdecydowanie bardziej konkretnych i skutecznych zabiegów. W tym artykule podejmiemy właśnie temat takich perfekcyjnych zabiegów.

kobieta

Autor: NinderryStudios
Źródło: http://www.flickr.com
Zabieg ten to mikrodermabrazja. Działa na zasadzie peelingu mechanicznego, czyli nie tylko, że doskonale oczyszcza skórę, to jednocześnie pobudza procesy regeneracyjne. Oczyszczenie przygotowuje skórę do kolejnych etapów zabiegu pielęgnacyjnego, co znaczy, że zwielokrotnia się chłonność skóry na substancje aktywne, co oznacza również pobudzenie procesów regeneracyjnych. Jednakże metodę oczyszczania wybieramy pod kątem stanu skóry, pory dnia lub celu wykonywania zabiegu. Powinniśmy pamiętać, że całkowity zabieg oczyszczania to w praktyce kilka etapów, przy czym do każdego musimy dobrać odpowiedni preparat. Podczas zabiegu niszczone są resztki wydzielin gruczołów skórnych (to znaczy pot, łój), pozostałe zanieczyszczenia w postaci brudu lub pyłu, zrogowaciałego komórki naskórka a także resztki makijażu i pozostałych kosmetyków. Jeżeli chciałabyś wiedzieć więcej, o temacie więcej tu.

palomar:

Środki oczyszczające można podzielić na preparaty na bazie oleju, peelingi i emulsje na bazie wody. Normalna ciepła woda będzie zupełnie dobra do zlikwidowania cząsteczek hydrofilowych, takich, jakie są rozpuszczalne w wodzie. Możemy do nich zaliczyć pot lub tusz do rzęs (rozpuszczalny w wodzie).

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie ciekawego? Ekstra, ta strona www sprzęt do makijażu permanentnego na pewno będzie dla Ciebie wartościowa, ponieważ przeczytasz na niej sporo tego typu informacji.

Jednocześnie trudniejsze są do zlikwidowania substancje lipofilowe, jak pomadki, cienie, łój skórny. Można je usunąć poprzez emulgowanie mieszaniną detergentu lub wody albo adsorpcję olejkami i płatkami kosmetycznymi.

Jeśli pragniemy oczyścić skórę bardziej konkretnie należy się przygotować na bardziej konkretne sposoby. Tego typu możliwości usuwają również powierzchowne warstwy zrogowaciałego naskórka. Grupę tych zabiegów określamy peelingiem. Możemy wyszczególnić konkretne zabiegi: peeling mechaniczny (kosmetyk tego typu ma w sobie tak zwane drobinki ścierające, jakie w trakcie masażu likwidują powierzchniową warstwę naskórka), peeling enzymatyczny (to enzymy trawienne pochodzenia zwierzęcego), peeling chemiczny (jego działanie polega na wykorzystaniu substancji o silnym działaniu, jak kwas salicylowy, kwas glikolowy) i peeling fizyczny (lasery wysokoenergetyczne, przykładowo, laser Palomar i krioterapia).

Nie ociągaj się – aktualny wpis już jest zamieszczony na naszej witrynie. Wejdź w poniższy link i wówczas znajdziesz wiele dodatkowych informacji na temat naszego interesującego zagadnienia.

Nieważne, jaki rodzaj peelingu wybierzesz powinnaś być przekonana, że poczujesz nową jakość, a Twoja skóra odczuje nieporównywalną z niczym zmianę.