Proces golenia – czyli przyjemność i męskość zarazem

Golenie, jako zajęcie panów, polegające na pozbywaniu się zarostu, towarzyszy silniejszej płci od zarania dziejów. Postęp cywilizacji pozwolił mężczyznom traktować zgolenie zarostu jako swoisty rytuał.

zestaw do golenia

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com
Wybierz idealną maszynkęSkoro golenie to na pierwszy ogień idzie sprzęt. Maszynka do golenia, jak w każdej dziedzinie kosmetycznego rynku, maszynce nierówna. Za większą ilość ostrz, markę (pokroju Wilkinsona czy Gillette, czy Edwin Jagger Razor), jakość paska nawilżającego dopłacamy nawet po kilkanaście złotych. Każdą dołożoną złotówkę odczuje się później, podczas golenia. Zarówno jeżeli chodzi o samo usuwanie zarostu (tp przychodzi bez bólu) jak i sytuację po goleniu – a więc brak niedogolonych miejsc, krwawiących zacięć i tak dalej. To zaś pozwala cieszyć się gładkim wyglądem skóry twarzy, którą preferuje większość pań.

Nie tylko maszynka, potrzeba zadbać o skóręNie byłoby jednakże tego komfortu, nawet przy najdelikatniejszych paskach, gdyby nie należyte pielęgnowanie skóry twarzy.

Jeśli chcesz rozszerzyć swą wiedzę z ten temat, to zachęcam do mej strony. Trzeba nacisnąć na moje hiperłącze (https://www.novagroup.pl/) i voila.

Odpowiadają za ten stan firmowe żele do golenia, dostępne między innymi w kolorze białym (po rozsmarowaniu). Niegdysiejsze delikatnie spienione mydło było bez wątpienia „twardszym” nawilżaczem. Pędzelkiem wcieramy żel z dużą dokładnością w każdy zakamarek który „pójdzie pod maszynkę”.

Czy chcesz może mieć link do strony klimatyzacja w domu, gdzie czekają na Ciebie kolejne posty? Mamy nadzieję, że spodoba Ci się nowy serwis.

Dziś żele nie są wydatkiem szczególnie zauważalnym, zapewne większość panów dostaje takowe w prezencie od żony, matki, sióstr. W sieciówkach zdarzą się co więcej unikatowe promocje, w których dostępne będą zarówno żele do golenia ale także kremy męskie jako całość. Te ostatnie wychodzą poza „rytuał” golenia, dzięki nim mężczyźni wcale nie muszą się wstydzić tego, że używają zmiękczaczy do skóry rąk, czy twarzy. Praktyka pokazuje, że przejście na ten etap dbania o siebie jest bardzo płynne i dla wielu – także pań – szokujące. Szczęście i zrozumienie dzisiejszych czasów wymaga jednak od obu płci o dbania o swój wygląd.

krem do golenia

Autor: scott feldstein
Źródło: http://www.flickr.com
Jak widać, pamiętanie o regularnym goleniu brody, wąsów, a ponadto każdy inny rodzaj zarostu wymaga od panów zaopatrzenia się w sprzęt golący (maszynki lub golarki), piankę lub żele do golenia. Troszczenie się o męską twarz wcale nie kończy się na czynności golenia – co bardziej dbający panowie nie pominą smarowania skóry kremem , który ją nawilży. Popularność takich kremów i coraz większa ilość producentów spowodowała, że nie jest to drogi zakup.