Produkcja odzieży: w Polsce czy poza granicą?

Polski producent odzieży damskiej , męskiej czy dziecięcej napotyka w swojej działalności na liczne przeszkody. To przyczynia się do zmniejszenia konkurencyjności polskiej odzieży na rodzimym rynku. Nie powinien budzić zdziwienia fakt, że że odzież, powstająca w Polsce, to często towar lepszej jakości, niż ten wyprodukowany w Chinach.

kobieta w sukience

Autor: Antti Väyrynen
Źródło: http://www.flickr.com
Niezbywalnym kłopotem są wysokie ceny materiałów oraz rosnące koszty produkcji. W kraju także koszty zatrudnienia pracowników nierzadko zniechęcają producentów odzieży. Jeżeli jesteśmy małą firmą wówczas najchętniej szwalni. Jest to częsta praktyka osób, którzy chcą założyć własny biznes.

Najczęściej są to rzeczy produkowane na małą skalę. Najlepszym systemem sprzedaży jest sklep internetowych.

Jeżeli tego rodzaju problematyka jest dla Ciebie ważna, to koniecznie zerknij na serwis (https://zeccoro.pl/zlote-lancuszki), który bez wątpliwości też przypadnie Ci do gustu!

Ilość egzemplarzy nie jest pokaźna, a wybór wzorów raczej limitowany. Bogaty zestaw oferowanych wyrobów z dzianiny jest oczywiście ważny, jednak są też inne aspekty budowania dobrej marki.

sklep z ciuchami

Autor: Alper Çuğun
Źródło: http://www.flickr.com

Firma konfekcyjna, która chciałaby rozszerzyć swoją ofertę, musi kolejności obniżyć koszty produkcji.Aby więcej produkować musimy obniżyć ceny naszych rzeczy.Nie od dziś wiadomo, że nabywcy naturalnie cenią sobie dobrą jakość, ale jeszcze bardziej preferują, które mają niewygórowane ceny.Trzeba się z tym stwierdzeniem liczyć, jeśli pragniemy trafić do do wszystkich klientów.Jednakże przeniesienie produkcji przykładowo do Bangladeszu, czy innego odległego kraju, gdzie wykorzystuje się pracowników nie zawsze ma sens.

Oczywiście możemy też wybrać zgoła inną strategię. Wytwarzając ubrania na polskim rynku komunikujemy do odbiorcy, dla którego liczy się jakość, przede wszystkim pochodzenie produktu. Takie osoby są gotowi zapłacić więcej za ciuch wyprodukowany w Polsce. W powszechnym mniemaniu wielu osób chińskie produkty są słabej jakości, a czasami nawet groźne w użyciu. Co chwile czyta się w środkach masowego przekazu, że Chińczycy stosują szkodliwe dla zdrowia materiały.

Oprócz tego producent odzieży damskiej, produkujący swoje rzeczy w Polsce może w komunikacji marki uderzyć w ton patriotyczny. Hasło: kupując polskie produkty, wspierasz rodzimą gospodarkę jest zrozumiałe i popierane przez wielu kupujących.