Posted on

Jakie tkaniny i materiały stosuje współczesny przemysł odzieżowy, czym się cechuje tradycyjna wełna.

dzianiny futerkowe
Rynek odzieżowy zużywa ogromne ilości materiałów i tkanin, z których szyte są różnego rodzaju ubrania. W praktyce to projektant danej odzieży będzie decydował o tym, jakie wzory i odmiany zastosuje, aby ostateczny produkt spełniał oczekiwania klientów. A projektanci mają najróżniejszych możliwości faktycznie sporo, bowiem samych typów tkanin jest kilkadziesiąt różnych rodzajów, a każdy z nich występuje w tysiącach kolorów i odmian. Wybór jakiejś tkaniny uzależniony będzie od tego, co się chce z niej uszyć. Zupełnie co innego będzie potrzebne, jeśli do uszycia będzie koszula czy garnitur, a co innego jeżeli będzie trzeba zrobić grubą zimową kurtkę czy przytulny koc. Przy tym ostatnim wykorzystuje się różnego rodzaju dzianiny futerkowe, które jak sama ich nazwa wskazuje, będą przypominać swoją fakturą i wyglądem i fakturą normalne futro. Tego typu dzianiny oferowane są w bardzo dużej odmian i rodzajów, dzięki czemu projektanci mają bardzo szerokie możliwości.

Continue reading Jakie tkaniny i materiały stosuje współczesny przemysł odzieżowy, czym się cechuje tradycyjna wełna.

Posted on

Jak dużo czasu potrzeba na uszycie kostiumu?

Bycie artystą teatralnym to ogromny kawał chleba. Każdy, kto chociaż przez moment miał styczność z owym fachem, zdaje sobie sprawę iż wymaga on mnóstwo od człowieka. Przede wszystkim czasu, tony czasu, jaki należy poświęcić na ćwiczenie roli.
Outlet
Autor: Gavin Craigie
Źródło: http://www.flickr.com

Continue reading Jak dużo czasu potrzeba na uszycie kostiumu?

Posted on

Czemu naturalne wyciągi z roślin tak bardzo się przydają w leczeniu różnych chorób i dolegliwości.

selfie - ubrania
Ludzie od zawsze muszą się borykać z najróżniejszymi problemami i dolegliwościami. I od wieków poszukują lekarstw na to, żeby z nimi skutecznie walczyć. Obecnie leki w większości przypadków wytwarzane są w laboratoriach, powalają na leczenie ogromnej ilości rozmaitych chorób i nie można im w tej chwili odmówić tego, że są skuteczne. Ale jednocześnie niejednokrotnie wraca się do przyrody, ponieważ to właśnie ona będzie dawać w rozmaitych roślinach mnóstwo leczniczych substancji.
Continue reading Czemu naturalne wyciągi z roślin tak bardzo się przydają w leczeniu różnych chorób i dolegliwości.
Posted on

Skarpety odpowiadające za część odzienia, bez którego nie można funkcjonować.

Skarpetki
Jeżeli rozpoczynamy mówić o ubiorze, mamy na myśli nie tylko spodnie, spódnicę czy koszulę, ale też bieliznę. Jest ona bazą od której rozpoczynamy codzienny rytuał ubierania się. Troszczymy się o to by była świeża i czysta z racji komfortu oraz schludności indywidualnej. Mówiąc o bieliźnie, na usta podsuwa się odpowiedź, iż chodzi o skarpetki.

Continue reading Skarpety odpowiadające za część odzienia, bez którego nie można funkcjonować.