Rodzaj cery a pielęgnacja

Znajomość rodzaju swojej cery umożliwia dobór stosownej pielęgnacji. Inne kremy wskazane są do cery suchej, natomiast inne do mieszanej albo tłustej.
Typ cery zależy od wielu czynników, takich jak: geny, płeć, stan zdrowia, tryb życia czy pielęgnacja skóry.

kobieta podczas biegania

Autor: Gareth Williams
Źródło: http://www.flickr.com
Aby środki do pielęgnacji nie przyniosły więcej szkód niż korzyści, konieczne jest wcześniejsze określenie rodzaju cery. Problemy z cerą mogą się pojawić z przyczyny nieprawidłowego doboru kosmetyków, zaś nawet piękna cera może stać się kłopotliwa bez stosownej ochrony.
facet

Autor: Axami
Źródło: Axami

Nierzadko myli się 2 pojęcia: typy cery oraz rodzaje skóry.

Przyda Ci się istotne opracowanie tego tematu? Zatem nie czekaj i zaloguj się do następnej witryny. Tam czekają na Ciebie bardzo rzetelne informacje.

Do rodzajów cery przynależą cera sucha, tłusta oraz mieszana, z kolei typami skóry będą cera wrażliwa, odwodniona oraz naczynkowa. Możliwe są wszelkie zestawienia rodzajów i typów cery, co oznacza, że można mieć cerę suchą i wrażliwą bądź suchą oraz naczynkową itd. Cera sucha – jest wynikiem niedoczynności łojowych gruczołów, przez co jest przygasła, ściąga się, ma jasny Koloryt a także jest cienka. Skórze suchej nagminnie towarzyszy poszerzenie naczyń krwionośnych, natomiast pory skórne będą mniej dostrzegalne. Ów typ cery jest bardziej podatny na przebieg starzenia się, stąd już u młodej osoby z cerą suchą mogą pojawić się bruzdy. Skóra przetłuszczająca się – w jej wypadku gruczoły łojowe wytwarzają zbyt ogromną ilość sebum, co wiedzie do rozszerzenia porów, lśnienia buzi a także powstawania pryszczy.

Skóra tłusta jest elastyczna jak też dobrze napięta, aczkolwiek niekiedy bywa zszarzała.

To przykuwający wzrok tekst, ale dodatkowo zgłąb także inny pokrewny i równie nietuzinkowy materiał – my zalecamy to źródło.

Jak dbać o cerę trądzikową? Używaj środków pielęgnacyjnych przeznaczonych specjalnie do tego typu cery.