Rodzaje okularów – przeczytaj, które są odpowiednie dla ciebie

Jeśli dopiero idziesz do okulisty, musisz orientować się, iż nie ma jednego typu okularów. O ile oprawki dobierasz indywidualnie, w zależności od osobistych gustów oraz możliwości finansowych, o tyle szkła dopasowane są do konkretnej wady wzroku. Co należy o nich wiedzieć?

okulary

Autor: Kathy Sunderman
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności mamy soczewki dla osób krótkowzrocznych oraz dalekowzrocznych. To dwa podstawowe rodzaje, jednak czasami dużo dogodniejszym rozwiązaniem są okulary progresywne. Czym się odznaczają? To okulary, po które na ogół sięgają ludzie po czterdziestym roku życia – można w nich jednocześnie rewelacyjnie widzieć obiekty położone w oddali, jak też czytać książkę, do czego stworzone są ich dolne partie. Niektórzy muszą uczyć się ich użytkowania, albowiem początkowo może się wydawać, iż obszar, na który spoglądamy, ucieka. Jednakże nauka nie trwa dłużej aniżeli czternaście dni. Jeżeli jednak nie potrzebujemy takiego rozwiązania, gdyż obraz jest rozmazany wyłącznie wtedy, gdy próbujemy zobaczyć coś z bliska, możemy wybrać po prostu okulary do czytania – praktyczne okulary do czytania. Z nimi znowu normalnie przeczytasz smsa w komórce czy skończysz ulubioną książkę, bez konieczności podsuwania jej coraz bliżej. Będziesz z powrotem normalnie żyć.

Poza okularami do czytania odróżnia się także okulary do komputera, które chronią oczy przed zbyt dużym przemęczeniem. W przypadku, gdy nasza wada jest znaczna i nie możemy poradzić sobie bez szkieł, warto jest nabyć okulary przeciwsłoneczne z należytą dla siebie mocą optyczną – okulary przeciwsłoneczne Ray Ban. Nie tylko chronią oczy przed słońcem oraz szkodliwym promieniowaniem UV, lecz także pozwalają

okulary

Autor: Nicole Kasper
Źródło: http://www.flickr.com

nieprzerwanie cieszyć się rewelacyjną ostrością widzenia. Niestety nie dla każdego są przeznaczone, nade wszystko z racji zbyt dużej panoramiczności noszonych okularów, dlatego należy skontaktować się z gabinetem optycznym, w jakim zamawiamy swoje szkła i zdobyć więcej informacji.

Niniejsze wskazówki z pewnością pomogą w wyborze właściwych szkieł dla siebie. Pamiętaj, iż w celu otrzymania szczegółów i specjalistycznej wiedzy najkorzystniej jest wybrać się do okulisty, który sprawdzi twój wzrok (kliknij laserowa korekcja wzroku warszawa opinie w www.dziegielewska.eu/) oraz wypisze stosowną receptę. Powinniśmy zatroszczyć się o swoje oczy, aby dobrze służyły nam przez całe życie, jak również nie sprawiały problemów, z którymi trudniej będzie sobie poradzić.