Rozmaite metody eliminowania nadmiernego pocenia

Nadmierne pocenie jest dla większości osób niesłychanie dokuczliwą i wstydliwą dokuczliwością. Łączy się ona z nieprawidłową pracą gruczołów potowych.

nadpotliwość

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Nadmierna potliwość może tyczyć się takich obrębów ciała jak pachy, ręce, nogi, pachwiny, lub twarz. Czynnikami powodującymi przesadne pocenie się jest z reguły upalna aura, wysiłek fizyczny, gorączka, napięcie, lub pikantne potrawy.
kłopoty

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie nadmiernej potliwości to dla wszystkich wyzwanie osobiste, bo każdy organizm w inny sposób odpowiada na rozmaite produkty.

Omawiana porada jest dla Ciebie praktyczna? W takim razie poznaj dodatkowo inne podobne posty i przeczytaj więcej wskazówek tutaj (www.paskicrestpolska.com/kolekcja/paski-wybielajace-crest/paski-wybielajace-crest-whitestrips-supreme-professional-28-paskow).

Nadzwyczaj dostępnym sposobem jest używanie dezodorantów blokujących gruczoły potowe, aczkolwiek bywają przypadki, że ta metoda nie starczy. Nadpotliwość jest możliwość leczyć przy pomocy fachowych zabiegów medycyny estetycznej. Zastrzyk z botoksu, liposukcja, czy jonoforeza to tylko niektóre czynności, jakie jest możliwość wykorzystywać w przypadku nadpotliwości. Iniekcje z botoksu na pocenie się są nadzwyczaj efektywne, a ów zabieg jest mało inwazyjny. Po zastosowaniu znieczulenia punktowego, w miejsce newralgiczne podaje się małe ilości rozcieńczonej toksyny botulinowej. Blokuje ona bodźce nerwowe aktywizujące gruczoły potowe. Zabieg – ciekawa strona – jonoforezy polega na zastosowaniu prądu elektrycznego, jaki niszczy gruczoły potowe. Stosuje się go w nadmiernej potliwości nóg, rąk i pach. Na nadpotliwość specjaliści polecają także zabieg lipolizy laserowej.

Polega on na naświetleniu wiązką światła lasera gruczołów potowych, którego skutkiem jest ich przegrzanie i obumieranie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i ma możliwość być przeprowadzany tylko na pachy.