Rozmaite metody eliminowania nadmiernego pocenia

Nadmierne pocenie jest dla większości osób niesłychanie dokuczliwą i wstydliwą dokuczliwością. Łączy się ona z nieprawidłową pracą gruczołów potowych.

nadpotliwość

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com
Nadmierna potliwość może tyczyć się takich obrębów ciała jak pachy, ręce, nogi, pachwiny, lub twarz. Czynnikami powodującymi przesadne pocenie się jest z reguły upalna aura, wysiłek fizyczny, gorączka, napięcie, lub pikantne potrawy.
kłopoty

Autor: Lies Thru a Lens
Źródło: http://www.flickr.com
Leczenie nadmiernej potliwości to dla wszystkich wyzwanie osobiste, bo każdy organizm w inny sposób odpowiada na rozmaite produkty. Nadzwyczaj dostępnym sposobem jest używanie dezodorantów blokujących gruczoły potowe, aczkolwiek bywają przypadki, że ta metoda nie starczy. Nadpotliwość jest możliwość leczyć przy pomocy fachowych zabiegów medycyny estetycznej. Zastrzyk z botoksu, liposukcja, czy jonoforeza to tylko niektóre czynności, jakie jest możliwość wykorzystywać w przypadku nadpotliwości. Iniekcje z botoksu na pocenie się są nadzwyczaj efektywne, a ów zabieg jest mało inwazyjny. Po zastosowaniu znieczulenia punktowego, w miejsce newralgiczne podaje się małe ilości rozcieńczonej toksyny botulinowej. Blokuje ona bodźce nerwowe aktywizujące gruczoły potowe. Zabieg – ciekawa strona – jonoforezy polega na zastosowaniu prądu elektrycznego, jaki niszczy gruczoły potowe. Stosuje się go w nadmiernej potliwości nóg, rąk i pach. Na nadpotliwość specjaliści polecają także zabieg lipolizy laserowej.

Polega on na naświetleniu wiązką światła lasera gruczołów potowych, którego skutkiem jest ich przegrzanie i obumieranie. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu miejscowym i ma możliwość być przeprowadzany tylko na pachy.