Różnorodne sposoby na poprawę urody – medycyna estetyczna

Sporo osób marzy o urzekającym i zdrowym wyglądzie, mimo to codzienność potrafi okazać się odrobinę frustrująca. Dla mnóstwa ludzi ciężkim czasem jest okres dojrzewania – wyraźne wahania hormonalne mogą sprawić, iż w do tej pory pięknej karnacji pojawiają się wytryski, zaskórniki , jak również znaczne zmiany ropne. Choć jest dużo kosmetyków oraz leków, dane kuracje – choć skuteczne – mogą znacznie negatywnie wpłynąć na stan zdrowia.

dermatologia

Autor: Luke Lehrfeld
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to także wówczas spotykane jest duże złagodzenie, a czasami też pełne usunięcie symptomów trądziku , jak również blizn – współczesna dermatologia – tutaj – estetyczna zna różnorodne sposoby na poprawę wygody u osób z różnorodnymi defektami skóry.

Współcześnie peeling chemiczny to interesujące wyjście dla ludzi cierpiących na częściowo wyleczony trądzik bądź zupełnie wyleczony, ale zostawiający blizny. Jest szczególnie wskazany przy zaskórnikach , a także innych sytuacjach, kiedy wymagające jest pobudzenie skóry do odnowy – chociażby potrafi o wiele zredukować zmarszczki, przebarwienia lub zrogowacenia. Wbrew obiegowej opinii peeling chemiczny jest w stanie składać się z wysoce naturalnych składników – chociażby kwasów AHA bądź witaminy A. Peeling chemiczny zalicza się do najskuteczniejszych sposobów łagodzenia wad skórnych – jego efektywność jest potwierdzona wieloma badaniami oraz liczbą usatysfakcjonowanych konsumentów.

Należy jednak wiedzieć, iż także najmocniej fachowy peeling jest w stanie zawieść, jeśli nie słucha się zaleceń dermatologa lub kosmetologa – dla przykładu za każdym razem po kuracji należy chronić skórę przed światłem słonecznym. Dlatego najlepszy czas na mocno złuszczający peeling chemiczny to zima , a także jesień – mimo to nawet wówczas należy stosować filtry. Bardzo nieocenione jest również prawidłowe i regularne nawilżanie skóry po peelingu. Najczęściej aby rezultat był satysfakcjonujący, powinno się wykonać kilka zabiegów, ale powinny zostać poprzedzone przerwami – o ich długości odstępów czasowych powinien decydować dobry w swym zawodzie dermatolog.

estetyka

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

Do zabiegu trzeba nawet się przygotować. Tydzień przed zabiegiem nie wolno stosować kolejnych terapii złuszczających, tych jak dla przykładu mikrodermabrazja, a także depilacji. Zdecydowanie należy też pamiętać, iż mężczyźni nie powinni usuwać zarostu krótko przed peelingiem ze względu na możliwości podrażnień. Zalecane z kolei jest zastosowanie lżejszych kremów z kwasami owocowymi, lecz w czasie do dwóch tygodni przed zabiegiem. Trzeba także zobaczyć, czy jest się nadwrażliwym na dane składniki. Jeżeli zastosuje się powyższe wskazówki, peeling chemiczny potrafi dostarczyć niesamowite efekty – z tego powodu zdecydowanie należy spróbować, by cieszyć się piękną i gładką cerą.