Centra dermatologii w kraju

Popularność usług dermatologicznych wśród Polaków wzrasta nieprzerwanie od paru lat. Polki uświadomiły sobie, że profesjonalne zabiegi przeprowadzone przez kosmetyczkę są bardziej skuteczne, niż tradycyjne sposoby dbania o urodę. Przed wizytą w gabinecie kosmetycznym dobrze jest jednak poszerzyć wiedzę na temat oferowanych zabiegów. W aspekcie zabiegów dermatologicznych rodzaj skóry odgrywa ogromną rolę. Bardziej kosztowne zabiegi są zazwyczaj przeznaczone do skóry alergicznej lub w inny sposób delikatnej. Dlatego przed wybraniem się do salonu powinno się skontrolować skrupulatnie zalecenia i przeciwwskazania i nie wybierać według ceny. W branży kosmetycznej nie zawsze droższy zabieg to skuteczniejszy zabieg.

wellderm - logo

Autor: Wellderm
Źródło: Wellderm

Najchętniej wybierane usługiDo najczęstszych zabiegów dokonywanych w gabinetach kosmetycznych należy mikrodermabrazja (sprawdź moje źródło).

dermatologia, zabiegi estetyczne

Jest to zabieg- sprawdź niskie ceny opalanie natryskowe bydgoszcz- opalanie natryskowe bydgoszcz – podobny do peelingu, jednak polegający na złuszczaniu naskórka przez znacznie drobniejsze cząsteczki. Zapewnia to dokładniejsze oczyszczenie skóry niż przy wykorzystaniu ogólnodostępnych kosmetyków. Taki profesjonalny zabieg może być wykonywany także na wrażliwej skórze. Będzie to jednak znacznie bardziej kosztowna czynność, gdyż do delikatniejszej skóry używa się diamentowych cząsteczek. Mikrodermabrazja diamentowa (odsyłam tutaj) jest również polecana dla osób z alergiami, w czasie tego typu zabiegu nie tworzy się pył, który bywa silnym alergenem. Tego rodzaju zabieg – zobacz – pomaga zminimalizować trądzik oraz zmiany potrądzikowe, niewielkie przebarwienia.

Usuwanie przebarwień skóryRównie chętnie wybieranym zabiegiem dermatologicznym jest likwidacja przebarwień. Najbardziej skuteczne i zarazem najchętniej wybierane, mimo dużych kosztów są kosmetyki marki Cosmelan. Leczenie tym środkiem składa się z dwóch etapów, specjalistyczna porada dermatologa jest jednak konieczna. Każda skóra może inaczej reagować na środek. Pierwszy etap to maseczka nakładana na skórę z przebarwieniami – zazwyczaj jest to dekolt, szyja i twarz. Drugi etap ma za zadanie utrzymanie efektów uzyskanych po usunięciu maseczki, do tego celu używa się specjalnego kremu wyprodukowanego przez wcześniej wspomnianą firmę. Ten krem można także wykorzystywać samodzielnie do domowego usuwania przebarwień na skórze.