Skarpety – o czym warto pamiętać podczas ich zakupu?

Wiele osób błędnie myśli, że nie ma znaczenia jakie skarpety kupią. Co więcej wiele osób kupuje skarpety bazując na podziale na skarpety bawełniane (czyli w skrócie te dobre, w których stopa „oddycha”), jak również skarpetki zrobione ze sztucznego materiału (a więc te „słabsze”, których należy unikać). Warto jednak być świadomym, że istnieje wiele innych wyznaczników, które należy wziąć pod uwagę podczas kupna skarpety.

skarpetki

Autor: fenwench
Źródło: http://www.flickr.com

Temu zagadnieniu będzie też poświęcony niniejszy artykuł. Warto jest okazać zainteresowanie swoim stopom. Mimo, iż zakup skarpet wydawać się może sprawą bardzo prostą, wręcz trywialną, należy mieć na uwadze, że będziemy je mieć na stopach przez kilka lub nawet kilkanaście godzin dziennie. Jest więc to inwestycja, która bez wątpienia warta jest poświęconego jej czasu i pieniędzy. Nasze stopy będą nam za to wdzięczne! Na co więc należy zwrócić uwagę podczas zakupu skarpet? Po pierwsze, nie daj się zwieść napisom „100% bawełna”. Pomimo, iż każdy producent skarpet wytwarza skarpety o trochę odmiennym składzie, każdy kto twierdzi, że jego skarpety zawierają tylko bawełnę, najzwyczajniej w świecie nie mówi prawdy. Skąd ta pewność? Ponieważ bawełna jest nierozciągliwa! Z tego też względu, skarpetki zrobione wyłącznie z bawełny nie mogłyby się utrzymać na jakichkolwiek stopach! Z tego względu zwyczajowo dodaje się do nich lycre. Warto więc patrzeć na skład (bawełna jest bez wątpienia przyjaźniejsza dla naszych stóp niż inne materiały sztuczne), jednak nie dawaj się zwieść hasłom reklamowym! Co więcej, czasem warto rozejrzeć się za innym składem – osoby uprawiające sport czy też wycieczki górskie, mogą potrzebować skarpet o innym składzie, którezagwarantują stopom większą termiczność i oddychalność. Po drugie, dobierz „krój” skarpet do butów, które zamierasz nosić.

skarpety stopki

Źródło: pixabay

Jeśli w tym sezonie nosić będziesz tal zwane baleriny, warto kupić skarpety stopki (przykładowych szukaj: zobacz na Jeżeli wybierasz się na górską wycieczkę, nieodłączne będą trekkingowe skarpetki za kostkę, wystające poza buty Co więcej,warto zwrócić uwagę na fakt, że kolor skarpetek powinien być dopasowany do reszty – zarówno ubrania jak i obuwia.Z pewnością nie raz widzieliście kogoś w czarnych spodniach i czarnych butach, a do tego białe skarpetki.

Tutaj jest podobna strona przedstawiająca tę kwestię. Sprawdź także podobny świeży wpis (https://ratowniczy-sklep.pl/koszulka-ratownik-medyczny/koszulka-szybkoschnaca-prm-damska/) na ten temat. On również jest warty poznania.

Bez wątpienia jest to jeden z przykładów, kiedy źle wybrane skarpetymogą zniszczyć całą elegancję stroju.