Śliczne szafiry westchnieniem wszystkich dziewczyn

Mówi się, że najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I raczej coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy poderwać wspaniałą biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od dawien dawna jest un uważany za cechę nieprawdopodobnego dobrobytu. Wyroby jubilerskie z diamentem są synonimem elegancji i szyku. Są to autentyczne królewskie klejnoty i każda dama chciałaby oglądać je w swojej kolekcji.

Biżuteria od wieków rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie różne ozdóbki z rozmaitych odpadów, takich jak kości zwierząt, czy pasma skórek. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i innych metali z jakich wytwarzano kunsztowne naszyjniki, bransoletki i kolczyki. Aż ostatecznie naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej cennym kruszcem. W naszych czasach bynajmniej nie jest już ono tak niesamowicie poszukiwane. Wielu z nas mimo wszystko kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie powoduje już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodych kobiet nie rozmarza o pięknym pierścieniu z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były mało skomplikowane pierścionki zaręczynowe. Teraz do powszechnego handlu wracają masywne i bogate pierścionki z bardzo wyeksponowanym kamieniem, te same jakie wybierały nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd – odsyłam do tego serwisu – lub cytryn, które można dostać na . Znudziła nam się wytworna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała eleganckie bale. Niesamowicie popularne jest połączenie takich drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. W tym sezonie modny jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz dokładniej wygląda jak dworskie klejnoty sprzed wieków – polecana strona.

Dlatego też jest dobrze pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może wypatrzymy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeżeli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej na miejscu.