Śliczne szafiry westchnieniem wszystkich dziewczyn

Mówi się, że najlepszymi przyjaciółmi kobiet są diamenty. I raczej coś w tym jest. Chyba nie ma takiej przedstawicielki płci pięknej na ziemi, której nie potrafilibyśmy poderwać wspaniałą biżuterią z tym konkretnym kamieniem. Od dawien dawna jest un uważany za cechę nieprawdopodobnego dobrobytu. Wyroby jubilerskie z diamentem są synonimem elegancji i szyku. Są to autentyczne królewskie klejnoty i każda dama chciałaby oglądać je w swojej kolekcji.

Biżuteria od wieków rozbudzała zmysły. Jeszcze w czasach prehistorycznych nasze praprababki wytwarzały sobie różne ozdóbki z rozmaitych odpadów, takich jak kości zwierząt, czy pasma skórek. Dalej nastała epoka brązu, miedzi i innych metali z jakich wytwarzano kunsztowne naszyjniki, bransoletki i kolczyki.

Jeśli interesuje Cię ciąg dalszy zegarki festina naszego wpisu zapraszamy do następnego artykułu, który znajduje się pod tym linkiem. Tam rozwieją się wszystkie Twoje wątpliwości.

Aż ostatecznie naszą cywilizację pochłonęła gorączka złotego metalu. Stało się ono najbardziej cennym kruszcem. W naszych czasach bynajmniej nie jest już ono tak niesamowicie poszukiwane. Wielu z nas mimo wszystko kupiło chociażby jeden złoty łańcuszek. Wprawdzie złoto cały czas jest w cenie, ale nie powoduje już w nas takiego zachwytu.

śliczny szafir

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com

Co innego kamienie szlachetne. Jaka z młodych kobiet nie rozmarza o pięknym pierścieniu z krwawym rubinem? Jeszcze jeszcze nie tak dawno temu najbardziej popularne były mało skomplikowane pierścionki zaręczynowe. Teraz do powszechnego handlu wracają masywne i bogate pierścionki z bardzo wyeksponowanym kamieniem, te same jakie wybierały nasze prababcie. Co raz częściej decydujemy się na szmaragd – odsyłam do tego serwisu – lub cytryn, które można dostać na . Znudziła nam się wytworna biel brylantów. Kolorowa biżuteria zdominowała eleganckie bale. Niesamowicie popularne jest połączenie takich drogocennych kamieni ze starym złotem. Kilka lat temu dominowało na rynku białe złoto. W tym sezonie modny jest barokowy przepych i bogactwo. Biżuteria co raz dokładniej wygląda jak dworskie klejnoty sprzed wieków – polecana strona.

Dlatego też jest dobrze pogrzebać w rodzinnym skarbcu. Kto wie, może wypatrzymy tam jakieś cenne drobiazgi. Bogatą ofertę rozmaitych kamieni szlachetnych znajdziemy również w internecie. Zatem, jeżeli szukamy odpowiedniego prezentu dla naszej mamy, cioci, czy narzeczonej to kolorowa biżuteria będzie jak najbardziej na miejscu.