Spartańska męskość w współczesnej toalecie

Każdy zna co znaczy szykowna dama. Co prawda wyobrażenie owo może się troszeczkę różnić w poszczególnych wypadkach, jednakże mniej więcej wiemy „mała czarna” plus obuwie na obcasie zawsze się sprawdzają. Prócz tego jeszcze godziwe perfumy (niekoniecznie francuskie) i oto mamy wzór eleganckiej niewiasty.

Dużo trudniej może być z panami. Przede wszystkim pokutuje mniemanie, że schludny dżentelmen nie istnieje – starczy mu mydełko oraz odrobina gorącej wody. Tenże uproszczony obrazek jest od początku pozorny. Lubimy się dobrze czuć, i to od samego rana. Mamy swoje przyzwyczajenia, większa część z nas lubi się golić. (nawet jeżeli nie golimy się na gładko).

brzytwa

Wydawać by się mogło że w sprawie golenia mało można powiedzieć – maszynka jednorazówka, troszkę kremu do golenia i gotowe. Nic w wyższym stopniu mylnego. Ostatnimi czasy w goleniu można spostrzec powrót do dawnych zwyczajów. Gdyby używać określeń z historii literatury, mamy wiek oświecenia z charakterystycznym dla tego okresu zainteresowaniem Antykiem. Wracają więc do łask pędzle jak też brzytwy które – jak mogłoby się wydawać – miały już swoje miejsce w muzeum urody (jeśliby ktoś pragnął takowe stworzyć).

Taki powrót do dawnych obyczajów powoduje niezbędność odświeżenia wydawałoby się już zapomnianej wiedzy.

Jeżeli po przestudiowaniu prezentowanego artykułu będziesz pragnął poszerzyć informacje na omawiany temat, to pomocne omówienie (https://mennicapoznanska.com/) bardzo Ci pomoże – kliknij i zobacz!

Na szczęście mamy sieć internetową, starczy zatem wystukać przykładowo wyrażenie: gdzie kupić brzytwę, i już można zaczynać przygodę ze staromodnym goleniem. Z pewnością będzie trzeba nauczyć się używać naszego nowiutkiego przyboru toaletowego. Jak się okazuje nie jest to w ogóle łatwe, ale rzecz jasna znajdziemy wideo-poradniki które to uproszczą nam zadanie. Wydaje się, iż jest to – jeżeli już opanujemy teoretycznie tę zdolność – wszystko. Niestety, im głębiej w gąszcz, tym więcej drzew.

pędzel

Następnym wyzwaniem jest zakup pędzla do golenia. Nie każdy wie iż rodzajów pędzli jest dużo, i nie chodzi tu jedynie o to którego włosia użyto, lecz chodzi też o sposób produkcji. Pędzle możemy podzielić na klasy. Najmniej ceniony jest pędzel Badger z dopiskiem „piure” (tu ). Wykorzystywać go mogą panowie o względnie mało wrażliwej skórze, bowiem pędzle tego rodzaju drapią. Mężczyźni ceniący sobie komfort powinni starać się o pędzel Badger z dopiskiem „super”. W o wiele lepszy sposób utrzymuje on ciepło jak też wilgoć, co wpływa na uformowanie gęstej piany, a więc też większy luksus golenia. Oczywiście końcowym akordem owego rozkosznego rannego procesu będzie odpowiednia do naszych preferencji łagodna perfuma, dla przykładu old bond street i można spokojnie wyruszyć do pracy.