Sporo różnych kremów

Na rynku jest wiele różnych kremów, a każdy z nich wskazany jest dla innego rodzaju cery, ma rozmaite własności i zaprojektowany jest specjalnie na wymogi konkretnego rodzaju cery.

krem do skóry

Autor: Maria Morri
Źródło: http://www.flickr.com
Kremu musi używać każdy, nie tylko kobieta, bez względu na wiek. Ten kosmetyk trzeba odpowiednio dostosować do wieku, rodzaju skóry i potrzeb. Porządnie dobrana pielęgnacja skóry wpływa na jej ładny i młody wygląd, a również na samopoczucie właściciela. Rozróżnia się cztery typy skóry, suchą, tłustą, mieszaną i typową.
Odpręż i zrelaksuj swoje ciało

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu
Krem do skóry suchej powinien zawierać kompozycje nawilżające i natłuszczające. Odbudowują one płaszcz lipidowy, mają także umiejętność wiązania i zatrzymywania wody w naskórku. Cera tłusta potrzebuje kremu z innymi czynnikami, winien być kremem nawilżającym. Powinno się też wykorzystywać hydrożele, oraz emulsje o małej zawartości fazy tłuszczowej, również kremy matujące przyswajające nadwyżkę sebum. Skóra typowa jest dobrze nawilżona, matowa, gładka i optymalnie naprężona. Nie stwarza większych komplikacji, jednakże nie oznacza to, że nie trzeba jej pielęgnować. Właściwa pielęgnacja skóry normalnej spowoduje, że na dłużej zatrzyma młodość, to znaczy później pojawią się na niej zmarszczki. Dobrym kremem w tym przypadku będzie krem nawilżający z właściwym filtrem. Szczególnej pielęgnacji wymaga cera dojrzała.

Potrzebuje kremów, jakie zawierają kolagen, elastynę, witaminę C, bądź kwasy owocowe.
Nie wolno zapominać, że zdrowe żywienie zapewnia cerze najwięcej witamin. Zadbana i odżywiona skóra nie będzie wywoływała jakichkolwiek komplikacji.