Sposoby na zwalczanie cellulitu

Gdy mają miejsce coraz cieplejsze dniami na ulicach można zauważyć kobiety w ubraniach odsłaniających coraz więcej. Wiele kobiet ma jednak z tym duży problem. Jak pokazują badania, praktycznie co druga kobieta boryka się z cellulitem, czyli nagromadzającym się tłuszczem, który wygląda bardzo nieestetycznie.Nierzadko cellulit sprawia, że kobieta wstydzi się zaprezentować nie tylko w krótkich spodniach czy spódnicy, ale wręcz w ogóle unika odsłaniania swoich ud i brzucha, gdyż są to rejony najbardziej podatne na pojawienie się popularnej pomarańczowej skórki.

Jak można zwalczyć cellulit? Zwykle panie kupują dedykowane balsamy dostępne niemalże w każdej drogerii.

Kiedy zainteresuje Cię ten temat, obejrzyj ponadto inne nasze strony, które prezentują to zagadnienie – z pewnością również Cię zaciekawią.

Są to rozmaitego typu kremy bogate między innymi w ekstrakty z zielonej herbaty czy kawy, powodujące ujędrnianie skóry i równocześnie modelowanie sylwetki. Tego typu preparaty są dosyć tanie i ogólnodostępne, zatem nic dziwnego, że kobiety chętnie je kupują. Badania potwierdzają ich działanie, jednakże w pewnych przypadkach może się okazać, że nawet bardzo intensywnie działający balsam nie będzie pomocny w rozwiązaniu poważnego cellulitu.

skóra - wyobrażenie

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Czasem takie kremy są także niewskazane z powodów zdrowotnych, między innymi w sytuacji, gdy osoba ma kłopoty z krążeniem. W dodatku, trzeba przyznać, że ujędrnianie skóry wykorzystując balsamy jest dosyć pracochłonne i wymaga determinacji. Alternatywą dla osób, które nie mają cierpliwości do używania tego typu preparatów jest zabieg na cellulit. Jest to z pewnością szybsze rozwiązanie na zwalczenie pomarańczowej skórki i bardziej efektywne. Wymaga jednak większego nakładu pieniężnego.

Taki zabieg na cellulit powinien być robiony przez odpowiednio przeszkolone osoby i polega na działaniu na skórę laserami, ultradźwiękami lub różnego typu masażami.

wizerunek - skóra

Autor: Lindz Graham
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju zabiegi poleca się przede wszystkim osobom, które mają mocno widoczny cellulit i jest to dla nich jedyna metoda pozbycia się tego problemu.Modelowanie sylwetki Warszawa można przeprowadzić również przy pomocy regularnych ćwiczeń, aczkolwiek podobnie jak stosowanie kremów antycellulitowych jest to dość żmudne i czasochłonne, więc potrzeba na to dużo więcej czasu i zaangażowania. Więcej na stronie .