Sposoby pozbywania się

Współcześnie mamy styczność z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecej urody. Powstały kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z niezmiernie istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. W obecnych czasach panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem również z okolic bikini oraz rąk. Niedopuszczalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą setek kobiet. W odpowiedzi na takie a nie inne zapotrzebowanie powstało bardzo wiele sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najpowszechniejsze są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że uprzednio udamy się do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i nabędziemy dobrą maszynkę oraz krem.

Nie zwlekaj! Jeśli zaintrygował Cię nasz artykuł, to na nowej witrynie wyszukasz dalsze informacje (http://optegra.com.pl/Zabiegi-i-ceny/Choroby-oczu/Jaskra/Co-to-jest-Jaskra) na ceniony przez siebie wątek.

Minusem tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, zależnie od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. We własnym domu możemy także wykonać depilację przy użyciu depilatora. W przeciwieństwie do maszynki nie ścina on włosów, lecz wyrywa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i może się utrzymać nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia powinnyśmy się najpierw z nim oswoić oraz przygotować się na pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym kolejnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, podobnie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włoski wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w profesjonalnym zakładzie kosmetycznym, co wiąże się z tym iż są one stosunkowo drogie, w zależności od tego jaką powierzchnię ciała chcemy wydepilować. Zwykle są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez specjalistę trwają o wiele krócej. Jeśli jednak interesuje nas bardziej zdecydowane rozwiązanie, należy zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – polecamy doprowadzającej do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest na pewno jej cena, jako że jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednak bardzo długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest wykonać odpowiednie rozeznanie przynajmniej w sieci, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli na przykład mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz fotodepilacja warszawa. Bez względu na to, jaką metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, które poddajemy tym zabiegom. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz może powodować podrażnienia. Dobrze jest zatem wykonywać te zabiegi rozważnie oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.