Sprzedaż odzieży używanej czyli sposób na prowadzenie interesu, na jakim w dalszym ciągu można sporo zarobić.

Odzież jest jednym z najczęściej kupowanych produktów, trudno się więc dziwić, że w ostatnim czasie jak grzyby po deszczu zaczęły wyrastać sklepy oferujące odzież używaną i nową. Moda na używane ubrania pojawiła się w naszym kraju przed kilkunastu laty, tego typu sklepy stały się konkurencją dla kiepskich jakościowo kupowanych w normalnych sklepach. W wielu miejscach znaleźć można było ubrania naprawdę wysokiej jakości, pomimo że pochodziły z drugiej ręki to były mało zniszczone, a niekiedy natrafiało się na prawdziwe perełki, to znaczy ubrania najbardziej znanych projektantów.

Ogromną zaletą używanej odzieży jest także to, że znacznie mniej ona kosztuje. W tradycyjnych sklepach zwykła koszulka może kosztować pięćdziesiąt złotych, w lumpeksach może to być kilkukrotnie mniej. Oczywiście oferowana w sklepach odzież (Bielizna xxl) używana ma bardzo różnorodną jakość – mogą się trafić ubrania dobre, praktycznie nie używane, lecz dużo będzie też takich, które raczej się nie będą nadawać do dalszego noszenia.

Jeszcze parę lat temu handel odzieżą używaną był świetnym pomysłem na dobry biznes. Wystarczyło znaleźć jakiegoś dostawcę – a liczne hurtownie odzieży używanej sprawiały, że nie było z tym raczej większego problemu. Poza tym konieczny był lokal w dobrej lokalizacji, paru ludzi i interes się kręcił pełną parą. Sprzedać się dało praktycznie wszystko, co miało wystarczającą do dalszego ubierania jakość. Dzisiaj trendy bardzo się zmieniły, ludzie nadal często wybierają używane ubrania, ale wymagają od nich dobrej jakości. Z tego też powodu coraz częściej w sklepach oferujących używaną odzież asortyment jest przesortowany i wyceniany, kiepskie jakościowo ubrania nawet nie są wykładane na półki. Klienci zaczęli także zwracać uwagę na wnętrze i jakość obsługi, i to wszystko sprawiło, że obecnie należy w otwarcie takiego sklepu przeznaczyć znacznie więcej pieniędzy i pracy. Jeżeli będzie się jednak miało dostęp do atrakcyjnego towaru i miejsce, do którego trafią klienci, to w dalszym ciągu można na tym sporo zarobić.