Posted on

Jeżeli haluksy nie dają ci spokojnie żyć, idź na operację i ciesz się komfortem zdrowych stóp

zadbane stopy
Badania wykazują, że z problemem koślawego palucha, inaczej mówiąc haluksów, zmaga się około 1% wszystkich mieszkańców naszego kraju. O wiele częściej dolegliwości odczuwają panie, gdyż chętnie zakładają obuwie na wysokim obcasie i z wąskimi noskami, co przyczynia się do odginania palców. Zmiany w okolicy palców wpierw są słabe, lecz z z biegiem czasu nie tylko prezentują się nieładnie, lecz również stają się niezwykle bolesne.

Continue reading Jeżeli haluksy nie dają ci spokojnie żyć, idź na operację i ciesz się komfortem zdrowych stóp

Posted on

Stopy – jakie są najbardziej popularne schorzenia dotykające tej części ciała oraz jak zadbać o ich zdrowie?

stopy
Człowiek powinien mieć świadomość, że jego organizm to system naczyń, które są ze sobą wzajemnie połączone oraz schorzenie jednego organu może mieć istotny wpływ na funkcjonowanie innych części ciała. Stopy to z reguły ten obszar, któremu kategoryczna większość osób poświęca niewiele uwagi. To poważny błąd, ponieważ ich zdrowie ma ogromne znaczenie dla sprawności ruchowej konkretnej osoby. Jednym z często spotykanych schorzeń, które odnoszą się do stóp są haluksy, czasami spowodowane używaniem nieodpowiednio dopasowanego obuwia. Niestety, w przypadku zmian zaawansowanych wskazana jest operacja haluksów, gdyż stopy są na tyle zniekształcone, że utrudniają zakładanie normalnego obuwia.

Continue reading Stopy – jakie są najbardziej popularne schorzenia dotykające tej części ciała oraz jak zadbać o ich zdrowie?

Posted on

Niepowtarzalne modele butów dla kobiet

kozaki
Klientki nie powinny narzekać na nieduży asortyment w sklepach obuwniczych, też w sklepach online. Najróżniejsze modele butów możemy wyszukać w okazyjnych cenach, a ich różnorodność niekoniecznie musi ułatwiać wybór. W trudniejszych okresach pogodowych zdecydowanym hitem będą buty kozaki, gdyż nikt z nas nie miałby bez nich komfortowej zimy.

Continue reading Niepowtarzalne modele butów dla kobiet

Posted on

Buty damskie sneakers radują się powodzeniem

Buty na wysokim obcasie, szpilki z Heppin.com
Zaglądając do sklepów obuwniczych, prędko dowiemy się, że ich wybór jest faktycznie ogromny i należy się im wszystkim rzetelnie przypatrzeć. Przez to właśnie tak istotne jest to, by butów nie nabywać w pośpiechu, ponieważ ma szansę się wtedy okazać, że nie będą one leżały na naszej stopie tak właściwie, jakbyśmy tego spodziewali się.

Continue reading Buty damskie sneakers radują się powodzeniem

Posted on

Jak odpowiednio dobrać balerinki, buty sportowe czy inne obuwie dla dziecka?

Buty dla dzieci
Dostosowanie właściwych butów dla dziecka zdoła przysporzyć rodzicom nie lada problemów, bowiem okazuje się, że nie jest to wcale taka bezproblemowa rzecz. Aczkolwiek dopasowanie stosownych butów dla dziecka ma znaczące znaczenie, bo nieodpowiednie ich dopasowanie może potem sprawiać kłopoty ze zdrowiem oraz słusznym rozwojem stóp.

Continue reading Jak odpowiednio dobrać balerinki, buty sportowe czy inne obuwie dla dziecka?