Stosowanie perfum jest powszechne, ale częściej sięgają po nie panie. To raczej normalne, ale czym tak naprawdę są perfumy?

Niektórzy z nas nie mogą wyobrazić sobie funkcjonowania bez perfum. Są nieocenione w wielu sytuacjach, mogą działać na zmysły bardziej nawet niż wygląd czy ubiór. Raczej jednakowoż to perfekcyjne dopełnienie naszej elegancji lub sposobu bycia. Z perfumami, jak ze wszystkim można przesadzić, więc trzeba uważać, aby nie pachnieć za bardzo intensywnie, gdyż to również nie jest po prostu pozytywne.

Hugo Boss

Autor: Darkside_sithlord [Marlon Garcia]
Źródło: http://www.flickr.com
Mimo to, dobrze dobrane perfumy, jak hugo boss perfumy damskie na pewno będą idealne dla wielu pań. Czym są w ogóle perfumy >> https://www.perfumyinspirowane.pl/perfumy-nalewane/, niektórzy główkują? Perfumy to tak naprawdę mieszanina różnorodnych związków zapachowych, definiujemy je olejkami zapachowymi. W ich składzie znajdują się również środki homogenizujące orazwzmacniające, jest też rozpuszczalnik, jest nim często etanol lub mieszanina lekkich alkoholi alifatycznych. Możemy także podzielić pod kątem ilości rozpuszczalnika, bo mamy wtedy perfumy właściwe, czyli ekstrakty perfum, wody perfumowane czy wody toaletowe – zobacz

perfumeria

Autor: Norio NAKAYAMA
Źródło: http://www.flickr.com

Po wtarciu ich w powierzchnię ciała najważniejsza substancja, może to być przykładowo alkohol etylowy, ale też olejek sandałowy, błyskawicznie wchłania się w skórę. W ten sposób na jej powierzchni zostają jedynie olejki zapachowe oraz środki wzmacniające. Uwalniane są one do powietrza i przez to mamy wrażenia węchowe. Jak uzyskujemy olejki zapachowe? Można je uzyskać przez destylację z parą wodną. Jest to tylko jeden ze sposobów, ponieważ w grę wchodzi również ekstrakcja i zatężanie składników zapachowych z różnych części roślin, dobry są kwiat jaśminu czy liście mięty. Częściej jednakże miesza się różne syntetyczne związki chemiczne mające różne aromaty.

Jeżeli masz zamiar zgłębić więcej, doczytaj także informacje umieszczone na kolejnej podstronie – tam czekają na Ciebie specjalne wątki.

Perfumy odnajdują się w wielu sytuacjach, często są to zdarzenia oficjalne, wtedy na przykład odpowiednio sprawdzają się paco rabanne damskie.

Z innej strony, większość kobiet używa perfum w każdej sytuacji, by dodać sobie seksapilu, po prostu czuć się lepiej. Mężczyźni w tym obszarze trochę zostają w tyle, ale i w tym przypadku powoli się to odmienia. Jest przecież tak dużo niezwykłych męskich zapachów, iż czasem powinniśmy tak naprawdę z nich skorzystać. I nie tylko warto robić to przed spotkaniem z partnerką, w wielu okolicznościach jest to wskazane. Jak widać jednak, mężczyźni także zaczynają bardziej o siebie dbać, chociaż czasami robią to aż za bardzo przesadnie.