Garderoba – jak go dobrze dobrać w każdej sytuacji?

O tym, jak niezwykle istotne jest, aby umieć dobrać strój do każdej sytuacji, nie trzeba oczywiście nikogo przekonywać. Znane jest przecież stwierdzenie „jak cię widzą, tak cię piszą”. Każdy z nas ma jakąś opinię na temat spotkanych w różnych okolicznościach osób. Tak samo każdy z nas sam jest każdego dnia oceniany – przez znajomych, współpracowników, nauczycieli, najbliższych, przez potencjalne sympatie. A w związku z tym, jakie podejście mają do nas inni ludzie, sporo może zależeć.

kliknij i zobacz

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

Nierzadko na przykład bywa tak, że ktoś planuje powierzyć nam jakieś kluczowe zadanie, które może mieć ważny wpływ na całą naszą późniejszą karierę. Okazuje się natomiast, że nie sprawiamy w jego opinii wrażenia osoby godnej zaufania – i zadanie to dostaje do realizacji kolega z biurka obok. Nie wspominając już nawet o randkach, na których przecież nieustannie jesteśmy oceniani. Nie chciałbyś z pewnością, aby miłość twojego życia przeszła ci koło nosa, ponieważ założyłeś mało eleganckie spodnie męskie lee? W samych jeansach nie ma oczywiście nic złego. Nawet hip hop ubrania są w niektórych sytuacjach odpowiednie, sprawdź: oferta ubrań hip hop . Pamiętajmy jednak, że to na co mogą sobie pozwolić dzieci, czy nastoletnia młodzież, nie przystoi już dorosłym osobom. Każdy z nas ma własny styl, jakieś swoje upodobania jeśli chodzi o ubrania. I to nimi powinniśmy się kierować. Niekiedy jednak warto je sobie pozostawić na bardziej prywatny moment w życiu, a w przypadku tych oficjalnych pójść na kompromis.

bluza z kapturem

Autor: Warren S Photography
Źródło: http://www.flickr.com

Sytuacja, gdy lepiej być ostrożnym w kwestii ubrań, to na przykład nowa praca. Czasami okazuje się, że w firmie panuje pod tym względem zupełny luz. Wtedy nie pozostaje nam nic jak tylko się z tego powodu cieszyć. W wielu firmach obowiązuje natomiast dress code.

Ten ekscytujący wpis po prostu należy zgłębić. Dotyczy zbliżonej kwestii, więc na pewno warto go przeczytać. Kliknij – uczciwie zalecam ten portal!

Polega on rzecz jasna na tym, że zakazane jest noszenie luźniejszych ubrań, takich jak na przykład koszulki odsłaniające ramiona czy krótkie spodenki. Jest to istotne szczególnie jeśli chodzi o osoby, które pracują na co dzień z klientami. Wówczas nie reprezentują one już przecież jedynie samych siebie, ale całą firmę. Ale oczywiście warto dodać, że w wolnym czasie możemy swobodnie wrócić do własnego tylu. Jeansy, spodenki w palmy, szpilki – kiedy jesteś we własnym domu lub na urlopie, nic nie jest dla ciebie zakazane.