Wygodny styl wojskowy

Na dzień dzisiejszy z przekonaniem można stwierdzić, że trwa moda na militaria. Przejawia się to w bardzo różnych dziedzinach codzienności. Coraz więcej ludzi interesuje się tematyką wojskową i militarną, a zatem historią konfliktów zbrojnych i sprzętu wojskowego, a także tymi elementami w aspekcie współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, wykorzystywane zarówno do odtwórstwa historycznego, jak i w celach rozrywkowych. Pewnym przejawem tego trendu jest także popularność paintballu, czyli strzelania ze specjalnych karabinów z użyciem nabojów z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl militarny obejmuje także modę. W ciągu ostatnich lat można było obserwować bardzo różnorodne zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubiory takie są najczęściej niezwykle praktyczne ze względu na wytrzymałe materiały, dużą liczbę kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w części sportów ekstremalnych, jak również przykładowo w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są również niezwykle praktyczne i trwałe, dzięki czemu wybiera je wielu ludzi.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Niektóre ubiory o charakterze wojskowym bywają kojarzone z członkami różnych subkultur. Ubiory jak na przykład ciężkie obuwie oraz kurtka Harrington większości osób kojarzą się z grupą skinheadów i typowym dla nich ubiorem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy ciężkich brzmień. W tych przypadkach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z symbolami grup muzycznych i różnego rodzaju hasłami.

Styl wojskowy a moda

Styl zawierający militaria to także styl odzieży. Wariacje na temat ubiorów wojskowych czasami sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl ten zakłada wykorzystanie wzoru moro na tkaninach. Deseń ten również występuje w wielu rozmaitych rodzajów i barwach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego.

Jeżeli interesują Cię opisane w niniejszym artykule tematy i masz ochotę przeczytać więcej wiadomości na tego typu temat – wejdź tu hurtownia biżuteria!

Z tego powodu widuje się między innymi motyw moro w kolorze różowym. Styl wojskowy to także ubrania w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje dużo typów obuwia, dla którego podstawą były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne stały się oficerki damskie, oparte na długich butach ze skóry noszonych w armii.