Wygodny styl wojskowy

Na dzień dzisiejszy z przekonaniem można stwierdzić, że trwa moda na militaria. Przejawia się to w bardzo różnych dziedzinach codzienności. Coraz więcej ludzi interesuje się tematyką wojskową i militarną, a zatem historią konfliktów zbrojnych i sprzętu wojskowego, a także tymi elementami w aspekcie współczesnym. Bardzo lubiane są repliki broni, wykorzystywane zarówno do odtwórstwa historycznego, jak i w celach rozrywkowych. Pewnym przejawem tego trendu jest także popularność paintballu, czyli strzelania ze specjalnych karabinów z użyciem nabojów z farbą.

Samolot

Autor: Jim
Źródło: http://www.flickr.com
Styl militarny obejmuje także modę. W ciągu ostatnich lat można było obserwować bardzo różnorodne zmiany odzieży wzorowanej na wojskowym mundurze. Ubiory takie są najczęściej niezwykle praktyczne ze względu na wytrzymałe materiały, dużą liczbę kieszeni i inne aspekty. Są więc wykorzystywane w części sportów ekstremalnych, jak również przykładowo w survivalu. Spodnie o charakterze wojskowym takie jak na przykład spodnie Helikon są również niezwykle praktyczne i trwałe, dzięki czemu wybiera je wielu ludzi.

Styl militarny a subkultury

odzież militarna

Źródło: http://www.sxc.hu/

Niektóre ubiory o charakterze wojskowym bywają kojarzone z członkami różnych subkultur. Ubiory jak na przykład ciężkie obuwie oraz kurtka Harrington większości osób kojarzą się z grupą skinheadów i typowym dla nich ubiorem. Natomiast plecak typu kostka, najczęściej z demobilu, to element, który upodobali sobie przedstawiciele punków oraz niektórzy miłośnicy ciężkich brzmień. W tych przypadkach w większości przypadków plecaki te pokryte są naszywkami z symbolami grup muzycznych i różnego rodzaju hasłami.

Styl wojskowy a moda

Styl zawierający militaria to także styl (twojapesa.pl/oferta/dla-osob-prywatnych/pelny-remanent/) odzieży. Wariacje na temat ubiorów wojskowych czasami sięgały bardzo daleko. Przede wszystkim styl (link) ten zakłada wykorzystanie wzoru moro na tkaninach. Deseń ten również występuje w wielu rozmaitych rodzajów i barwach, ponieważ nie musi już posiadać działania kamuflującego. Z tego powodu widuje się między innymi motyw moro w kolorze różowym. Styl wojskowy to także ubrania w odcieniu oliwkowej zieleni i khaki. Istnieje dużo typów obuwia, dla którego podstawą były buty wojskowe. Ostatnio na przykład bardzo modne stały się oficerki damskie, oparte na długich butach ze skóry noszonych w armii.