„Szaffing” czyli wiosenne sprzątanie szaf

Kwiecień i maj to okres w którym zwykle bierzemy się za wielkie, wiosenne porządki. Trzepiemy chodniki, czyścimy okna, dokonujemy przeglądu rynien i dachu. Mężczyźni dokonują koniecznych napraw i wszelkich konserwacji. Również w ogrodzie, na strychu czy w piwnicy robimy duże wiosenne porządki. Jeśli jest taka potrzeba malujemy płoty, bramę, lub chociaż dokonujemy przeglądu ich stanu.

Kiedy bierzemy się za szafy, stajemy przed decyzją co zrobić z ubraniami które tam mamy, a są nam nie potrzebne. Wszystkie te zbyt małe, za duże lub zwyczajnie już nie na czasie: damskie koszulki polo, spódniczki, półgolfy damskie, swetry, letnie bluzki, suknie, t-shirty damskie całkiem niepotrzebnie zajmują miejsce w szafie. Czasem po prostu już się nam nie podobają.

Rzecz jasna można włożyć wszystkie do kontenera PCK. Ale jest także odmienny sposób tak samo ekologiczny choć mniej altruistyczny.

Pewnego popołudnia traf chciał, iż kiedy myślałam właśnie jak wyzbyć się ubrań które już przestały na mnie pasować – a moja garderoba nie jest gumowa, zalazłam anons o szaffingu na moim osiedlu. Dla tych nie wtajemniczonych – szaffing jest to nieoficjalne spotkanie w kobiecym gronie, podczas którego uczestniczki mogą się wymienić tym co im zalega w szafach.

Równie interesujący tekst jest prezentowany w tym miejscu, więc sprawdź na witrynie i zobacz, co przeczytasz tutaj. To również powinno być w Twoim guście.

Szaffing to możność „przewietrzenia” szafy, okazja by znaleźć coś wyjątkowego i nietypowego.

Jak można było przewidzieć, większa część uczestników tej imprezy to kobiety, jako że w zdecydowanej większości to panie zajmują się porządkami domowymi. W w przyjaznym klimacie przy filiżance kawuni lub też herbatki i herbatniczkach odbywały się rozmowy o interesach. Tu damskie koszulki polo w wielu odcieniach, tam z kolei półgolfy damskie, ktoś poszukiwał topów i atrakcyjne koszulki damskie. Poza niewątpliwie praktyczną funkcją wspomniane wyżej spotkania mają również pozytywy integrujące społeczeństwo lokalne, dają możność zawarcia nowych znajomości czy spotkania się z sąsiadami. Zatem z utęsknieniem czekam kolejnego.